V areáli Strednej odbornej školy (SOŠ) regionálneho rozvoja a SOŠ záhradníckej sa začala výstavba druhého moderného skleníka, ktorý bude vybavený novými technológiami na pestovanie rastlín. Projekt je financovaný z eurofondov sumou takmer 1,2 milióna eur. TASR o tom informovali z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), v ktorého pôsobnosti škola je.
Situácia na kúpalisku v Podhájskej, ktoré je obmedzené a aj vyšetrované políciou pre nezákonné využívanie geotermálneho vrtu a vody z neho, dolieha aj na tamojšie skleníky. Tie sú totiž od geotermálneho zdroja závislé – avšak nie v letných horúčavách. Ak si chcú vrt, ktorý aktuálne kúpalisko nemôže využívať, zachovať, musia ho pri živote udržiavať aj počas leta.
Najkomentovanejšie za 7 dní