Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

NAKA zadržala osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť, súvisieť má so SPF

NAKA zadržala osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť, súvisieť má so SPF
insert_photoTASR - Martin Kvietik

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v stredu osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu so Slovenským pozemkovým fondom (SPF). Pre TASR to potvrdil Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru.

“Ide o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,” dodal Slivka.

Finančník Martin Kvietik bol v stredu opätovne zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a aktuálne s ním prebieha výsluch. TASR to potvrdil jeho obhajca Dušan Ivan s tým, že jeho klient nové obvinenia odmieta.

“Som na výsluchoch spoluobvinených Martina K. v novej veci. Ide o údajnú korupciu na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF),” uviedol obhajca.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka. SPF ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie na SPF však agrorezort rozhodne zaujíma.

“Orgány činné v trestnom konaní majú našu podporu a plnú dôveru v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie MPRV SR nulovú toleranciu,” podčiarkol hovorca agrorezortu.

“Veríme preto, že činnosť NAKA je opodstatnená a ministerstvo, ako aj verejnosť sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné,” dodal Hrežík.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Martin Kvietik

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments