Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerstvo chce zrušiť Plemenárske služby

Ministerstvo chce zrušiť Plemenárske služby
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Novela zákona o veterinárnej starostlivosti z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR hovorí aj reštrukturalizácii podriadených organizácií MPRV SR.

Centrálna evidencia zvierať sa má podľa novely zákona previesť zo štátneho podniku Plemenárske služby na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu.

„Táto centrálna evidencia zvierat je pre nás potrebná. Ostatné činnosti štátneho podniku chceme dať do privátu,“uviedol Zsolt Simon.

Návrh na zrušenie rezortného štátneho podniku, ktorý navrhlo vlastné ministerstvo, musí schváliť ešte parlament.

Autor článku: podľa TASR spracovalo poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
zetor
zetor
6. máj 2011 23:01

Ano zrušte všetko čo sa dá dementní politici !!

Anonym
Anonym
7. máj 2011 9:27

je zle ked volský zaprah pohána zlý kočiš ale horie je ked rezot riadi vol

farmar
farmar
7. máj 2011 11:54

A čo tak zrušiť cele MP SR už padli ošípané, HD sa postupne vytĺka a pán minister chce zlikvidovať aj ovce asi ako pomstu za to, že mu ovce pokapali na prašinu na Teplom vrchu. Agrárna lod Slovenska ide do prístavu s názvom – AMEN Už netreba služby žiadne a… Celý komentár »

Ivan Pavlík
Ivan Pavlík
8. máj 2011 21:25

Hanba, hanba, hanba, takéhoto ministra, čo najskôr vykopnúť preč. Potrebujú len centrálnu evidenciu a ostatné nie? Potom rátajme so znánikom celej ŽV na Slovensku. Toto sú skutoční amatéri, čo môžu niečo takéto navrhovať. Som neskutočne rozhorčený, ani neúspech slovenských hokejistov ma takto nerozčúlil, ako takéto hlúpe návrhy, dúfam, že to… Celý komentár »

Stanislav Otruba  Zázrivá
Stanislav Otruba Zázrivá
14. máj 2011 8:11

Najväčší problém slovenského pôdohospodárstva sú skôr súdruhovia kolchozníci ako minister Šimon.Keťäsiť na ukradnutej pôde, kšeftovať z dotáciami,neplatiť majiteľom pôdy,vyhovárať sa na zahraničných gazdov a vyplakávať aký sú oni chudáci.Hlavne,že podľa vzoru sovieckych súdruhov pokračujeme vo vedeckom napredovaní a budovaní socialistického poľnohospodárstva.Starý gazdovia keby vstali zmŕtvych by určite motykami pozabíjali takýchto… Celý komentár »

Jaroslav60
Jaroslav60
20. máj 2011 11:13

Ak pán minister potrebuje v našom poľnohospodárstve len Centrálnu evidenciu zvierat, tak nech si ju nechá a plemenné zvierata na ďalšiu reprodukciu si nakupíme zo zahraničia a polia prídu obrábať Albánci a naši čierní spoluobčania. Načo je nám vlastne Slovensko, predajme ho Nemcom alebo Francúzom, politici dostanú odstupné a Slováci… Celý komentár »