Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Hľadali riešenia podpory poľnohospodárskeho poistenia

Hľadali riešenia podpory poľnohospodárskeho poistenia
insert_photoAgra poisťovňa - stretnutie s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Začiatkom februára sa v Bratislave stretol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek s generálnym riaditeľom poisťovne Österreichische Hagelversicherung Kurtom Weinbergerom, ktorý je súčasne aj prezidentom medzinárodného združenia poisťovateľov v poľnohospodárstve AIAG.

Rakúska krupobitná poisťovňa od roku 2008 ponúka svoje služby aj slovenským poľnohospodárom, prostedníctvom pobočky poisťovne z iného členského štátu známej ako Agra poisťovňa. 

Predmetom pracovného rozhovoru boli témy Rizikový manažment v poľnohospodárstve, ako aj vyhodnotenie možných poistných modelov založených na princípe partnerstva verejného a súkromného sektora aplikovateľných aj na Slovensku. Na celom svete je trendom táto forma partnerstva medzi štátom, poľnohospodármi a poisťovňami, ktorá prináša výhody pre všetky zúčastnené strany.

Podľa Dalibora Bána, riaditeľa Agra poisťovne, je podpora poistenia zo strany štátu častou otázkou poľnohospodárov.

„Farmári poznajú podporné modely poistenia zo zahraničia a preto sa oprávnene pýtajú, ako aj oni môžu s pomocou štátu eliminovať dôsledky extrémnych výkyvov počasia v posledných rokoch. Vytvorenie systému, ktorý bude čo najviac vyhovovať slovenským poľnohospodárom je dôležitým krokom k stabilizácií ich hospodárenia na pôde,“ uviedol Dalibor Bán, ktorého teší, že spolu s rezortným ministerstvom hľadajú čo najlepšie riešenie.

„Budeme rozmýšľať o forme poistenia pre nové programovacie obdobie, pretože to patrí do balíka pomoci pre farmárov,“  hovorí Ľubomír Jahnátek, podľa ktorého je podpora poľnohospodárstva dôležitá aj kvôli rozvoju vidieka a nielen potravinovej sebestačnosti.

Autor článku: Agra poisťovňa a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa - stretnutie s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments