Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z domova

EK ponúka členským štátom možnosť predĺžiť lehotu na podávanie žiadostí

EK ponúka členským štátom možnosť predĺžiť lehotu na podávanie žiadostí
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Na základe žiadosti talianskych orgánov čeliacich bezprecedentnej kríze v súvislosti s prepuknutím choroby COVID-19 a celkovej zložitej situácii, ktorej čelí Európska únia, sa Európska komisia rozhodla povoliť členským štátom predĺženie lehôt na predkladanie žiadostí o priame platby a niektoré platby v rámci rozvoja vidieka.

„Predĺženie bude možné pre všetkých oprávnených poľnohospodárov vo všetkých členských štátoch. Je však na členských štátoch, či sa rozhodnú využiť odklad,“ informovala 17. marca 2020 Európska komisia.

Komisia v súčasnosti pripravuje právne kroky, ktoré umožnia danú výnimku aplikovať.

„Nový termín podania žiadostí tak bude 15. júna 2020 namiesto 15. mája 2020, čo poľnohospodárom umožní väčšiu flexibilitu pri vypĺňaní žiadostí v týchto zložitých časoch,“ uvádza Európska komisia.

Každý rok európski poľnohospodári podávajú žiadosti o podporu príjmov zo Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Vnútroštátne orgány potom žiadosti spracujú a zabezpečia potrebné kontroly. Platby SPP sa potom rozdeľujú na vnútroštátnej alebo regionálnej úrovni, ktorú Európska komisia prepláca z rozpočtu EÚ.

Autor článku: TS EK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments