Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Deň poľa ponúkne bohaté zastúpenie techniky

blank

Komplexná prehliadka kukurice a jesenných prác sa uskutoční už 21. septembra 2017 na letisku v obci Drienovec. Na Dni poľa sa predvedie poľnohospodárska mechanizácia dvadsiatich troch dodávateľov techniky a návštevníci si budú môcť prezrieť aj 124 hybridov kukurice od 16 spoločností.

„Ukázať poľnohospodársku techniku v pracovnom nasedení na východnom Slovensku, sme mali záujem už dlho. Začiatkom roka sa nám podarilo spojiť s dvoma spoľahlivými partnermi z poľnohospodárskej prvovýroby. Našli sme v nich ochotu pustiť sa do spoluorganizácie podujatia, ktoré na východnom Slovensku nemá tradíciu,“ hovorí Peter Matejovič, prezident AGRION – Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.

Spomínanými podnikmi sú Poľnohospodárske družstvo Drienovec a Agrodružstvo Turňa.

„Už teraz nás potešil záujem našich členských firiem. Na podujatí sa predvedú napríklad novinky z oblasti traktorov od všetkých relevantných značiek. Chýbať nebude Zetor, John Deere, Case, New Holland, Deutz Fahr, Claas, Fendt, Farmtrac, Versatile, alebo Goldoni,“ vymenúva Peter Matejovič.

Bohaté zastúpenie bude aj strojov na spracovanie pôdy. Predvedú sa napríklad značky Lemken, Horsch, Bednar, Kuhn, Opall-Agri, Kverneland, Gregoire-Besson, Väderstad, alebo Pöttinger.

„Nebudú chýbať ani slovenskí výrobcovia poľnohospodárskej techniky. S postrekovačom Mustang, to bude výrobca Greenpon z obce Poniky a s troma sejačkami značky Pneusej sa predvedie aj tradičný výrobca z Hlohovca,“ informuje Peter Matejovič.

Deň poľa začína poľnou diskusiou o 10.30, kde budú odborníci hovoriť na tému Výhľad poľnohospodárstva do najbližších mesiacov.

Prehliadka najnovších technológií začne o 11:45 skosením porastu rezačkami značiek Krone a Rostelmash a kombajnami Claas a John Deere. Nasledovať budú ďalšie operácie, ktoré súvisia so spracovaním pôdy. Už tradične bude dianie na predvádzacích pozemkoch komentovať profesor Pavol Findura z Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Široký sortiment poľnohospodárskej techniky a prehliadky osivárskych firiem obohatia spoločnosti so záujmom o výkup jesenných plodín ako Arimex Bratislava a Enagro Leopoldov. Ďalšie informácie získajú návštevníci od špecialistov na náhradné diely, agropneumatiky, alebo lízing.

Deň poľa kukurice vzniká za organizačného prepojenia združenia AGRION, vydavateľstva Profi press, ktoré je hlavným organizátorom Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou, poľnohospodárskou prvovýrobou reprezentovanou Poľnohospodárskym družstvom Drienovec a Agrodružstvom Turňa a Zväzom pestovateľov a spracovateľov kukurice. 

Autor článku: AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR
Zdroj obrázku: AGRION

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1589 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.