Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Chcem dodávať má podporiť malých a stredných potravinárov

Chcem dodávať má podporiť malých a stredných potravinárov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Nielen podpora malých a stredných regionálnych producentov potravín, ale aj zvýšenie sebestačnosti v potravinách má za cieľ projekt “Chcem dodávať”, ktorý spustilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Ako uviedla dnes na stretnutí s novinármi v Bratislave šéfka rezortu Gabriela Matečná (nominantka SNS), projekt sa stretol s úspechom a už sú viditeľné prvé výsledky.

V tejto súvislosti ocenila spoluprácu s obchodným reťazcom Kaufland, ktorý sa medzi prvými zapojil do projektu a sústredil sa najmä na regionálnych výrobcov. Šesť výrobcov už dodáva svoje výrobky na 20 prevádzkach a s viac ako 80 dodávateľmi prebiehajú v súčasnosti rokovania.

Podľa Matečnej projekt má podporiť malých a stredných výrobcov potravín na Slovensku. Spolupráca s predajcami umožní malým a stredným producentom odbyt, ďalšie možnosti na rozvoj a aj zvýšenie zamestnanosti v jednotlivých regiónov. Spotrebitelia zas, ako zdôraznila, budú mať širšiu ponuku kvalitných a čerstvých domácich výrobkov priamo zo svojho regiónu. V neposlednom rade, ako uviedla, to môže pomôcť pri zvyšovaní sebestačnosti v potravinách. Podiel slovenských výrobkov na pultoch predajní, ako zdôraznila, je približne 40 %.

Ambíciou obchodného reťazca podľa slov jeho predstaviteľov je to, aby sa postupne podarilo rozšíriť spoluprácu o ďalších 15-20 dodávateľov v horizonte najbližších 4 mesiacov.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
23. september 2017 0:40

Tá naša pani ministerka môže snívať ďalej. O koľkých dodávateľoch z mladých hospodárov to hovorí ?Až šesť výrobcov ?Ale nevieme či sú z novovytvorených alebo už dávno vytvorených hospodárov.Bludy ktoré sa dostávajú pre verejnosť sa od reality vzdialené . Skúste napísať článok, koľko žiadateľov dostalo už tak ospevovanú pomoc? Verím,… Celý komentár »

jm
jm
23. september 2017 0:42

Alebo sa opäť mýlim?