Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

Zelená nafta: Zoznam podporovaných plodín a druhov zvierat s výškou normatívov

blank

Poľnoinfo.sk ešte 18. decembra 2018 informovalo o sadzbách normatívov štyroch komodít pre výpočet podpory Zelenej nafty. Pokiaľ sadzby pre živočíšnu výrobu sme uviedli už pred takmer štyrmi mesiacmi správne, v sadbách pri rastlinnej výrobe došlo ešte k pohybom. Navýšil sa normatív na cukrovú repu, ale nižšia sadzba normatívu je uvedená pri zemiakoch. Komplexný zoznam normatívov predstavila v piatok (12. apríla 2019) na tlačovej konferencii ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Poľnoinfo.sk ponúka ako prvé zoznam 125-vybraných komodít z toho 108 pre rastlinnú výrobu a 17 pre oblasť živočíšnej výroby. Podpora na jeden liter nafty dosiahne 0,347 eur a to na množstvo nafty určené v normatíve.

blank

blankblankblank

 

Autor článku: polnoinfo
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1582 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. blank
  Juraj Mačaj
  12. apríla 2019

  Výsledné normatívy sú pomerne dobre nastavené. Za ovocie, zeleninu a zemiaky môžu byt pestovatelia spokojný. Faktom je že obavy z nižšej podpory oproti minulému roku sa nepotvrdili, práve naopak. Opatrne môžeme konštatovať že rezort začína podporu špeciálnej rastlinnej výroby brať vážne.

  Odpovedať
 2. blank
  Akbari
  15. apríla 2019

  O všetkých tých podporách, ktoré ešte stále sa k poľnohospodárom nedostali, o všetkých tzv. “ systém ových opatreniach „, ktoré sa ešte ani na papier nedostali, rezort a konkrétne Gabika spieva od nástupu do funkcie, ale pointa je v tom, že teraz keď sa schyľuje k voľbám, tiež spievajú o tom čo idú robiť. Skutek utek, ľudia nie sú debili. Vyše 300 podnikov nemá vyplatené priame platby za r.2016, 2017 a 2018. Verme, že nastávajúce voľby budú o inom ……

  Odpovedať
 3. blank
  xxx123
  15. apríla 2019

  Pán Akbari, myslím si, že to číslo je ešte vyššie. Veď možno toľko subjektov je len u nás na východe. Hlavne, že v telke prehlasujú, ako by najradšej vyplatili každému už v decembri. Je to veľmi smutné, čo všetko ide do éteru, ale skutočnosť je úplne iná.

  Odpovedať
 4. blank
  jm
  15. apríla 2019

  Bol by som rád keby mi niekto s tých ktorý vypracovali tento normatív vysvetlil ako sa im podarilo dopracovať konkrétne ku číslam za kategóriu : dojnice,dojčiace kravy a kone od 3 rokov. Vopred ďakujem.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.