Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Nový generálny riaditeľ ÚKSÚP kandidoval v parlamentných voľbách 2020 za OĽaNO

Nový generálny riaditeľ ÚKSÚP kandidoval v parlamentných voľbách 2020 za OĽaNO
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - bývalá generálna riaditeľka J. Vargová

Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky (ÚKSUP) bude mať nového generálneho riaditeľa. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (nominant OĽANO) odvolal z vedenia ústavu Janu Vargovú a zároveň vymenoval na túto pozíciu Jána Berceliho. Ten sa funkcie ujme v pondelok 16. augusta. V piatok o tom informovalo rezort pôdohospodárstva.

Dôvod odvolania agrorezort neuviedol, no minister sa odchádzajúcej generálnej riaditeľke poďakoval za jej doterajšiu prácu.

Nový generálny riaditeľ ÚKSUP Ján Berceli je absolventom Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1998 – 2003 riadil výrobu v súkromnej spoločnosti zameranej na potravinársku výrobu. Od roku 2003 pôsobil na pozícii zástupcu obchodného riaditeľa, kde mal na starosti najmä riadenie siete obchodných manažérov, venoval sa prieskumu trhu, obchodnému reportingu, zahraničnému obchodu, ako aj riadeniu ľudských zdrojov.

Kandidát s rovnakým menom aj titulom PhDr. Ján  Berceli kandidoval za najväčšiu stranu koalície OĽaNO v parlamentných voľbách 2020. Na kandidátnej listine bol na 95. mieste.

 

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - bývalá generálna riaditeľka J. Vargová

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments