Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Výsev jarných plodín ide do finále

Výsev jarných plodín ide do finále
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Výsev jarných plodín ide do finále. Uviedol to pre TASR Matej Korpáš z tlačového oddelenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

“Poľnohospodári už finišujú s výsevom slnečnice a kukurice na zrno. Kukurica na siláž je vysiata na 74 % a sója na 58 %. Členovia SPPK doposiaľ vysiali 91 % všetkých plánovaných jarín,” spresnil.

Poznamenal, že jarné práce na poliach aktuálne brzdia výdatné zrážky. Na druhej strane poľnohospodári hodnotia zrážky pozitívne, pretože stále evidovali na mnohých miestach značný vlahový deficit.

Jarné osevné práce sú podľa Korpáša ukončené na Kysuciach, v oblasti Novohradu (okresy Lučenec, Poltár), ale napríklad aj v okolí Prešova. Na Gemeri je výsev jarín ukončený s výnimkou kukurice na siláž, ktorá je vysiata na 81 % výmery.

“Okrem osevných prác pokračujú pestovatelia s herbicídnymi postrekmi pšenice, jačmeňa a kukurice či ošetrovaním a prihnojovaním porastov,” dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1521 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments