Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Nový štátny tajomník by mal byť dnes vymenovaný!

Nový štátny tajomník by mal byť dnes vymenovaný!
insert_photoTASR - Milan Kyseľ - Tlačová konferencia Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.

Po viacerých „dobrovoľných“ odchodoch z ministerstva pôdohospodárstva nastáva postupne doba obsadzovania rozhodujúcich miest v riadení agrorezortu. Najvyššou voľnou pozíciou je štátny tajomník ministerstva. Tento post zostal voľný po Andrejovi Gajdošovi, ktorého minulý týždeň v stredu, na jeho vlastnú žiadosť, odvolala vláda. Podľa zdrojov portálu poľnoinfo.sk by mal byť presne o týždeň neskôr, dnes, menovaný jeho nástupca.

Novým štátnym tajomníkom by sa mal stať Milan Kyseľ. Informáciu sme si chceli potvrdiť priamo u Kyseľa, ten však nemal záujem s nami komunikovať. Po našom predstavení uviedol, že nemá čas. Neskôr neodpovedal ani na SMS a nedvíhal telefón.

Vymenovanie nového štátneho tajomníka nie je zatiaľ zverejnené ani v rámci programu Úradu vlády SR. Napriek tomu túto informáciu považujeme za overenú z viacerých zdrojov a rozhodli sme sa ju publikovať.

Pre väčšinovú verejnosť neznámy

Milan Kyseľ je pre väčšinovú poľnohospodárku verejnosť takmer neznámy. V roku 2018 sa jeho meno objavilo v súvislosti so založením Spolku farmárov Slovenska. Táto organizácia má posledný článok zverejnený na svojom webe v októbri 2020.

Na svojom facebookovom profile sú aktívnejší a ostatný príspevok zverejnili pred desiatimi dňami. Na sociálnej sieti napríklad informujú o tom, že v závere mája rokovali, spolu s Vidieckou platformou, s prezidentkou republiky a začiatkom júna zas s predsedom Národnej rady.

Milan Kyseľ istý čas pôsobil aj v poradnom zbore ministra Jána Mičovského.

Samotný Milan Kyseľ je v rámci Obchodného registra zverejnený v dvoch firmách. V Obecných lesoch Pliešovce, kde je členom dozornej rady a ako jeden z dvoch konateľov vo firme Rimanec, s. r. o, ktorej história siaha do roku 2006. V čase vzniku táto spoločnosť však nemala v predmetoch činnosti uvedené poľnohospodárske aktivity. Tie pribudli až v marci 2018, to znamená polroka predtým, ako založili Spolok farmárov Slovenska.

Spoločnosť Rimanec podľa Finstatu dosiahla za rok 2019 tržby vo výške 11 600 eur. Strata spoločnosti presiahla 12 tisíc eur. Výsledky roka 2020 nie sú na portáli Finstat zatiaľ zverejnené.

Facebooková stránka spoločnosti Rimanec informuje z posledných dní o strihaní oviec či o narodení troch býčkov – Bohdana, Rodana a Adama.

Milan Kyseľ pôsobí aj ako poslanec obecného zastupiteľstva v Pliešovciach (okres Zvolen). V roku 2018 kandidoval neúspešne aj za starostu. Ako nezávislý kandidát získal 408 hlasov. Súčasný starosta vyhral so 672 hlasmi.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Milan Kyseľ - Tlačová konferencia Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments