Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Minulý týždeň priniesol škody do jedného milióna eur

Minulý týždeň priniesol škody do jedného milióna eur
insert_photoAgra poisťovňa

V minulom týždni zasiahli silné búrky viac oblastí Slovenska. Predovšetkým v stredu večer a v noci na štvrtok. Na niektorých miestach počas tohto dňa dosiahli úhrny zrážok aj viac ako 50 mm. Informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

„V piatok (23.6.2023) popoludní, večer a v noci na sobotu (24.6.2023) boli opäť veľmi silné búrky na niektorých miestach vo východnej polovici Slovenska, pričom úhrny zrážok, ktoré boli pri tejto udalosti zaznamenané minulý piatok a ešte aj v priebehu soboty na najexponovanejších miestach dosiahli viac ako 60 mm. Napríklad v Rimavskej Sobote 93 mm,“ informuje SHMÚ.

Silné búrky a prívalové zrážky rozvodnili menšie toky a zaplavili polia s porastmi. Búrky sprevádzali silné nárazy vetra s lokálnym výskytom ľadovca. Najväčšie škody boli zaznamenané na Gemeri medzi Rimavskou Sobotou a Tornaľou.

„Agra poisťovňa eviduje v súvislosti s búrkami z minulého týždňa desiatky škodových hlásení. Celkový rozsah škôd spôsobených na porastoch odhadujeme do jedného milióna eur,“ uviedol Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Bán konkretizuje, že väčšinu škôd spôsobilo krupobitie a ďalšie problémy zapríčinili záplavy a víchrica.

„Naši likvidátori práve v týchto dňoch začínajú s obhliadkami poškodených porastov, nakoľko prístupnosť terénu je stále v dôsledku nadmerných zrážok veľmi zložitá,“ hovorí Dalibor Bán.

Zrážky z ostatného týždňa napriek problémom na Gemeri zlepšili situáciu v pôdnom suchu vo viacerých regiónoch Slovenska. Výrazné sucho už niekoľko týždňov pretrváva iba na Orave a Kysuciach.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments