Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Hmotné rezervy majú zásoby mäsa na jeden deň!

Hmotné rezervy majú zásoby mäsa na jeden deň!
insert_photoTlačový odbor EÚ

Súčasný stav s hmotnými rezervami potravín je nedostačujúci a neflexibilný. Konštatovala to Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR vo svojom návrhu koncepcie rozvoja, ktorým by sa v najbližšom období mala zaoberať vláda SR.

„Aktuálne správa rezerv disponuje potravinovými položkami mrazené mäso, potravinárska pšenica, lúpaná ryža, kryštálový cukor a jedlá šošovica,“ spresnila SŠHR.

Slovensko má podľa SŠHR v súčasnosti v hmotných rezervách zásoby mrazeného mäsa na 1,04 dňa, potravinárskej pšenice na 20,31 dňa, ryže na 7,26 dňa, kryštálového cukru na 9,28 dňa a šošovice na 3,37 dňa.

„Správa rezerv v záujme komplexného riešenia potravinovej bezpečnosti štátu bude v budúcnosti zabezpečovať obyvateľstvo SR potravinovými položkami hmotných rezerv nie jednotlivo, ale ako celkovej dennej dávky na minimálne 30 dní, s výhľadom na 60 dní,“ uviedla v materiáli SŠHR.

Zásoby obilnín navrhuje SŠHR vytvoriť v objemovom pomere 70 % suroviny (pšenica, ryža, kukurica, raž, jačmeň), 20 % polotovary (múka) a 10 % hotové výrobky (cestoviny, krehký chlieb). Zásoby mäsa by sa podľa návrhu mali tvoriť v objemovom pomere 50 % živé stádo (v prepočte na veľkú dobytčiu jednotku), 40 % mrazené mäso a 10 % hotové výrobky (mäsové výrobky, hotové jedlá).

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Tlačový odbor EÚ

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
18. január 2016 9:19

Tento fakt svedčí o neschopnosti súčasnej politickej garnitúry – či koaličnej alebo opozičnej riadiť štát. Osobný prospech a zlaté teľce potlačili zdravý rozum.Ak sa občan SR nezobudí tak ho určite preberie hlad o niekoľko rokov a môže byť neskoro

jm
jm
18. január 2016 14:33

Hlad to asi nebude ,ale ceny určite. Neprešiel dlhý čas keď našinec radšej zaoral kapustu ,nevybral zemiaky a zeleninu nahal na poli . Pozri v posledných rokoch na uvedenú zeleninu a hlavne ích ceny . Ak si pamätáš ceny spred 8-10 rokov tak ich skús porovnať . Je to zhruba… Celý komentár »

SHR Vörös ml.
SHR Vörös ml.
19. január 2016 9:21

Nielen cena… ale 3-4násobné náklady…

Anonym
Anonym
20. január 2016 15:26

A v čom vyšie?Ukrajinci štrajkli??o 4násobok?

SHR Vörös ml.
SHR Vörös ml.
20. január 2016 15:55

Pán bezmenný.. náklady čo majú spoločné s Ukrajincami? Maximálne výkupné ceny obilnín