Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Fotogaléria: Deň mladého farmára zaujal deti aj rodičov

Fotogaléria: Deň mladého farmára zaujal deti aj rodičov
insert_photoASYF - Združenie mladých farmárov

Združenie mladých farmárov na Slovensku – ASYF zorganizovalo v nedeľu (4. júna 2023) Deň mladého farmára. Tentokrát sa konal na východnom Slovensku, v obci Krásna Lúka, okres Sabinov. Piaty ročník podujatia bol venovaný rodinám s deťmi.

Podujatiu prialo pekné počasie. Približne 10 000 účastníkov zaujala výstava zvierat, techniky, farmárske produkty, edukačné stánky, remeslá, ukážky ťahania dreva, konský záprah a mnoho ďalšieho. Deti si mohli užiť jazdu súdkovým vláčikom, trampolíny, skákacie hrady, ródeo býka, lukostreľbu, vedomostnú hru mladý farmár, maľovanie na tvár, slamený labyrint, virtuálnu realitu a iné.

Sprievodný program na hlavnom pódiu začal svätou omšou, obetovanou za farmárov a gazdov. Po obednej prestávke pokračoval príhovormi predsedu Prešovského samosprávneho kraja, zástupcu farmárskej organizácie Coldiretti z Talianska, starostu obce Krásna Lúka a organizátora ASYF. Je škoda, že podujatie nakoniec nenavštívil žiaden zástupca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Po vystúpeniach miestnych folklórnych súborov a kapiel, divákom zahrali Sima Magušinová a Kandráčovci.

Zaujímavým sprievodným programom bola súťaž o pohár mladých farmárov V4. Štvorčlenné družstvá súťažili v cúvaní traktora, pílení dreva a dojení. Víťazom sa podobne ako minulý rok stali účastníci z Českej republiky.

Celý deň sa niesol v pokojnom rodinnom duchu, ktorý spájal ľudí a dokázal, že aj malá obec so 700 obyvateľmi, môže byť centrom stretnutia veľkého množstva ľudí a potvrdil tak, že vidiek má zmysel rozvíjať a chrániť.

Autor článku: ASYF - Združenie mladých farmárov
Zdroj obrázku: ASYF - Združenie mladých farmárov

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments