Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Správa štátnych hmotných rezerv nakupovala jadrové palivo aj pšenicu

Správa štátnych hmotných rezerv nakupovala jadrové palivo aj pšenicu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR investovala do svojej modernizácie a sprevádzkovala nový komunikačný informačný systém, pomocou ktorého dokáže štát sledovať stavy vybraných zásob a v krízovej situácii ponúknuť prehľad položiek, ktoré má SŠHR aktuálne k dispozícii. Aktuálne má nakúpené jadrové palivo, ropné produkty a základné potraviny, ktoré majú zabezpečiť energetickú a potravinovú bezpečnosť krajiny, informoval vo štvrtok predseda SŠHR Ján Rudolf.

„Vláda Slovenskej republiky v minulosti schválila viac ako 20 miliónov eur pre Správu štátnych hmotných rezerv. Z tohto objemu sme nakúpili jadrové palivo, čím sme zabezpečili energetickú bezpečnosť štátu. Taktiež potraviny, pšenicu, ryžu, ale aj ďalšie položky pohotovostných zásob, ako sú matrace, deky, karimatky, proste všetko to, čo je potrebné pre prípadné krízové situácie,“ uviedol Rudolf.

Minulý rok správe rezerv schválili finančné prostriedky vo výške 20 miliónov eur, ktoré môže využiť do konca tohto roka.

„Pridelené finančné prostriedky tak využívame aj na zabezpečenie energetickej a potravinovej bezpečnosti Slovenska a jej občanov počas mimoriadnych udalostí. V minulom roku sme za osem miliónov eur nakúpili jadrové palivo, ktoré pokryje naše potreby na dlhšie obdobie. Ďalšie tri milióny sme zase použili na nákup pšenice,“ dodal Rudolf v súvislosti s ich pripravenosťou na krízové situácie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments