Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

MPRV: Na pozemkové úpravy sa za posledné tri roky vynaložilo 18,3 milióna eur

MPRV: Na pozemkové úpravy sa za posledné tri roky vynaložilo 18,3 milióna eur
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Počas posledných troch rokov sa na pozemkové úpravy na Slovensku vynaložilo približne 18,3 milióna eur. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Agroministerstvo pripomenulo, že v roku 2022 vláda SR schválila 240 katastrálnych území, ktoré boli vybraté v roku 2021 a 2020.

„V roku 2023 bolo podpísaných 27 zmlúv o dielo na dodanie projektov pozemkových úprav. V súčasnosti pripravujeme verejné obstarávanie na dodanie 93 projektov. Momentálne beží 177 rozpracovaných projektov pozemkových úprav,“ spresnilo MPRV.

Ministerstvo pôdohospodárstva doplnilo, že v zmysle Koncepcie usporiadania pozemkového vlastníctva v Slovenskej republike sa vláda zaviazala vykonať pozemkové úpravy na celom území SR v 30-ročnom časovom horizonte, čo predpokladá výber 120 katastrálnych území ročne.

„V nich by sa mali vykonať pozemkové úpravy. SR sa skladá z 3559 katastrálnych území, pričom v súčasnosti sa realizovali pozemkové úpravy na 425 katastrálnych územiach,“ dodal agrorezort.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Helena Raškevičová
Helena Raškevičová
11. jún 2023 12:29

V katastrálnych územiach kde už pozemkové úpravy prebehli, znova dochádza pri dedení k deleniu parciel. Kým nebude prijatý zákon, ktorý to nebude umožňovať, o niekoľko rokov budeme tam, kde sme teraz. Zbytočne vyhodené peniaze….

Johnny
Johnny
12. jún 2023 7:34

plný súhlas, bez toho to bude začarovaný kruh a mrhanie peniazmi.

Ibos Ladislav
Ibos Ladislav
16. jún 2023 23:28

Obec Velky Blh, futbalove ihrisko na sukromnych pozemkoch, skolka tiez, potok Blh miestami tiez tecie na sukromnych pozemkoch, polne cesty sa spravili na sukromnych pozemkoch, stare polne cesty sa zase vyuzivaju ako orna poda, pozemkove upravy su treba, aby dali stav zo socialismu do poriadku a v idealnom pripade, aby… Celý komentár »

juraj mačaj
juraj mačaj
12. jún 2023 22:03

pozemkove upravy su biznys len pre developerov pre rolnika ktory chce vyrabat potraviny pre Slovensko je to katastrofa jedine spravne riešenie je predkupne pravo štatu podu može kupit len štat alebo aktivny rolniík nik iny

Ja,L.
Ja,L.
13. jún 2023 18:55
Odpoveď na  juraj mačaj

Pozemkové úpravy prečo by mali byť pre roľníka katastrofou???

Viera
Viera
18. jún 2023 22:58
Odpoveď na  juraj mačaj

A prečo by sme mali pôdu kupovať, keď nám ju štát skonfiškoval? Nech to dá do poriadku! Už toľko rokov čakáme na komasáciu a stále nič! Aj umrieme, kým to dajú do poriadku!