Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Bíreš: Regulácia cien potravín by nebola efektívna, vláda nemá dostatok času

Bíreš: Regulácia cien potravín by nebola efektívna, vláda nemá dostatok času
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Súčasná vláda odborníkov nemá dostatok času na reguláciu cien potravín. Musela by vstúpiť do zákona o cenách a nemá na to podmienky. Riešením by bola pomoc konkrétnej, sociálne slabšej skupine. V piatok to na tlačovej konferencii po rokovaniach so stavovskými a štátnymi organizáciami uviedol minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš.

“Pokiaľ by sme mali dať finančnú podporu, tak skupine, ktorá je na to najviac odkázaná, a to sociálne slabej. Potrebujeme ale doplniť údaje od ministerstva práce,” uviedol Bíreš s tým, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR poskytuje v súčasnosti rôzne formy finančnej podpory. Je však potrebné zistiť, či sú dostatočné na to, aby pokryli cenovú politiku.

Upozornil tiež na to, že pri diskusiách so subjektami, ktoré sa venujú potravinám, sa otvorila otázka kreovania analytickej skupiny. Analýza totiž ukázala, že poskytované údaje si v niektorých oblastiach odporovali, alebo neboli v súlade. Analytická skupina by mala údaje všetkých subjektov podľa Bíreša analyzovať.

“Otázky, ktoré dnes vznikli, boli položené na tom, že informácie nie sú dostatočné medzi rezortami a podnikateľskou sférou. Sú ťažko aplikovateľné. Potravinová skupina pre analýzu potravinovej vertikály je dôležitá a z tohto dôvodu sme sa zhodli ju aj kreovať,” vyjadril sa Bíreš.

Materiál, ktorý spoločne na rokovaniach posúdili, pôjde podľa Bíreša na rokovanie vlády. Otázka cielenia pomoci zraniteľným skupinám je teda na rozhodnutí vlády.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
František Horváth
František Horváth
14. jún 2023 22:19

Zdravím Vás ľudkovia, tak takto moji milí, ja plne chápem úradnícku vládu že je málo času na nápravu toho marasu, čo tu napáchali predchádzajúce vlády, ale čo mňa štve je že nikto opakujem nikto nie je za nič zodpovedný, veď to nie je snáď ani možné, ja sa pýtam že… Celý komentár »