Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Ďalší štátny tajomník s „vodným“ DNA

Ďalší štátny tajomník s „vodným“ DNA
insert_photoMPRV SR - Henrich Haščák

Druhým štátnym tajomníkom ministerstva pôdohospodárstva bude právnik Henrich Haščák. Návrh ministra Samuela Vlčana dnes schválila vláda.

Životopis

Podľa životopisu zverejneného na stránke Úradu vlády SR je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Profesionálne sa venoval advokácii.

V posledných rokoch pôsobil v spoločnostiach, ktoré súvisia s vodou. V roku 2019 ako člen predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). V rokoch 2019 – 2020 bol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Infra Services, čo bola dcérska spoločnosť BVS. Haščák naposledy pôsobil na pozícii špecialistu v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba.

Ohliadnutie

Prvým štátnym tajomníkom rezortu je od februára Martin Kováč, ktorý má tiež blízko k vode. Podľa životopisu sa podieľal na príprave viacerých odborných-analytických a koncepčných dokumentov v oblasti znižovania povodňových rizík a rizík sucha.

Minister Samuel Vlčan dlhodobo fungoval len s jedným „námestníkom“, o to viac je súčasné náhle obsadenie druhej pozície štátneho tajomníka prekvapivé.

Od parlamentných volieb sa na pozícii prvého či druhého štátneho tajomníka agrorezortu vystriedalo viacero známych mien. Od roku 2020 to boli súčasný minister Samuel Vlčan, zakladateľ OĽaNO Martin Fecko, poradca pre eurofondy Andrej Gajdoš a chovateľ ošípaných Milan Kyseľ.

Nový štátny tajomník, ktorý nastúpi do funkcie 22.9.2022 ovláda, podľa zverejneného životopisu, pasívne anglický a ruský jazyk.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR - Henrich Haščák

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments