Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Agrokomplex – Výstavníctvo pripravuje rozšírenie služieb

Agrokomplex - Výstavníctvo pripravuje rozšírenie služieb
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Agrokomplex – Výstavníctvo, š.p. v Nitre plánuje rozšíriť ponuku služieb o ďalšie výstavy. Existujúca ponuka by sa mala doplniť o cestovný ruch, komunálne služby, oživiť by sa mala prezentácia farmárov a poľnohospodárov. Výstavisko tiež plánuje vytvárať podmienky pre širšiu prezentáciu rozvoja regiónov a vidieka. Svoje zámery predstavil nový riaditeľ štátneho podniku Ľubomír Martinka, ktorý vedie nitrianske výstavisko od začiatku tohto roka. „V manažérskej oblasti by som sa chcel zamerať najmä na konsolidáciu, modernizáciu, systémovosť a transparentnosť,“ uviedol.

Počas výstav a veľtrhov plánuje Agrokomplex organizovať vhodné sprievodné akcie pre odborníkov, využiť však chce aj kultúrne a spoločenské možnosti, ktoré výstavný areál ponúka.

„Chceme rozšíriť naše aktivity o nové podujatia a eventy, poskytnúť ľuďom viac relaxu, zábavy i kultúry. Určite je viac priestoru aj pre prezentácie unikátnych expozící Slovenského poľnohospodárskeho múzea a areál ponúka i viac možností napríklad na rozvoj agroturistiky,“ tvrdí riaditeľ.

Pre rozvoj komunikácie s odborníkmi a zástupcami firiem plánuje Agrokomplex vytvoriť biznis centrum.

Tohtoročnú výstavnícku sezónu na výstavisku Agrokomplexu v Nitre otvorí v prvej polovici februára výstava vykurovacej techniky Aqua-Therm. V marci sa uskutoční výstava Nábytok a bývanie, ktorá patrí k najnavštevovanejším výstavám. Na prelome marca a apríla obsadia výstavisko výrobcovia strojov pre poľnohospodárstvo, ktorí sa predstavia na výstave Agrosalón. V rovnakom termíne bude mať premiéru výstava techniky pre mestá a obce Komunálna technika. Pre záhradkárov a milovníkov kvetov je určená jarná Gardenia, ktorá sa uskutoční v apríli. Máj bude už tradične patriť strojárom, ktorí sa predstavia na medzinárodnom strojárskom veľtrhu. V auguste je pripravený tradičný poľnohospodársky a potravinársky veľtrh Agrokomplex. Vyvrcholením tohtoročnej výstavníckej sezóny bude Autosalón, ktorý sa uskutoční na prelome septembra a októbra.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments