Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

AGROFILM štartuje v pondelok

AGROFILM štartuje v pondelok
insert_photoAgrofilm - zo sály NPPC - VÚŽV

Už v pondelok (2. október 2023) začína 39. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM. Organizátor Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum v Lužiankach pripravil pestrý program až do soboty 7. októbra 2023.

Počas festivalového týždňa môžu diváci vidieť hodnotné dokumentárne filmy z 22 krajín sveta. Tradične sú najviac zastúpení tvorcovia z krajín ako Česko, Maďarsko, Nemecko a, samozrejme, Slovensko. Autori prihlásili spolu 90 dokumentov, v ktorých často rezonujú aktuálne témy ochrany pôdy, vody a trvalo udržateľné hospodárenie v prospech nielen človeka, ale aj nášho životného prostredia.

Festivalové filmy budú môcť diváci sledovať každý deň online na www.agrofilm.sk. Tentokrát si diváci môžu filmy pozrieť až na 14-tich premietacích miestach. Na univerzitnej pôde SPU v Nitre, UKF Nitra, UK Bratislava, TU Zvolen, UVLF Košice.

Festival Agrofilm príde znova aj do Brezna (Synagóga), Trnavy (Malý Berlín), Tatranskej Lomnice (Múzeum TANAP), Štiavnických Baní a, samozrejme, sa bude premietať v NPPC Lužianky, NPPC Bratislava a v kinosále Mlyny Cinemas v Nitre.

Tento rok festival vycestuje aj do Rišňoviec a prvýkrát sa bude premietať aj na Palisádach v Bratislave, na pôde Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha, zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka a pozvaní odborníci budú v stredu 4.10.2023 v NPPC v Lužiankach diskutovať a na základe poznatkov výskumu vyvracať tie najčastejšie mýty a nezmysly o poľnohospodárstve na Slovensku a v EÚ. Diskusné fórum na tému Krotíme hoaxy môžete sledovať aj online. Odborné témy sa spoja aj s kultúrou a hostia sa budú môcť v závere zúčastniť vernisáže umeleckých diel Marty Horníkovej.

Medzinárodná porota vybrala zo 42 súťažných filmov 14 výnimočných a rozhodla o víťazoch. Ocenené filmy budú známe až 6. októbra 2023, keď si ich tvorcovia preberú ceny na záverečnom slávnostnom ceremoniáli v priestoroch multikina Mlyny Cinemas v Nitre.

Vstup na všetky festivalové podujatia je zadarmo.

Všetky informácie o festivale sú na www.agrofilm.sk.

Autor článku: tlačová správa Agrofilm
Zdroj obrázku: Agrofilm - zo sály NPPC - VÚŽV

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments