Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

Vietnam. Výrobcovia kŕmnych zmesí prežívajú ťažké časy

Vietnam. Výrobcovia kŕmnych zmesí prežívajú ťažké časy
insert_photopolnosluzby-bebrava.sk

Približne štyridsať spoločností – výrobcov kŕmnych zmesí zrušilo v tomto roku predaj svojich výrobkov. Príčinou bol lacný import a nevýhodný kurz valút. Oficiálny predstaviteľ oddelenia pre živočíšnu výrobu pri ministerstve poľnohospodárstva a rozvoja uviedol, že skrachované podniky vyrábali krmivo pre dobytok, ošípané, hydinu aj ryby.

Spracovatelia investovali do výroby viac ako 1 miliardu dolárov za rok, pričom značnú časť ingrediencií, napríklad sójové bôby, kukuricu a múku, museli dovážať.
Ceny rôznych ingrediencií kŕmnych zmesí sa vo Vietname v priebehu roka zvýšili o desiatky percent. Prísnejšie platobné podmienky, zvýšenie úrokových sadzieb a valutových kurzov, ako aj manipulačných poplatkov za valutové operácie spôsobili podnikom – výrobcom ďalšie problémy. Podniky okrem toho vyčerpali celkový objem ingrediencií, ktoré mali v zásobe.
Zástupca vedúceho oddelenia pre živočíšnu výrobu pri Ministerstve poľnohospodárstva a rozvoja Vietnamskej socialistickej republiky upozorňuje, že ceny na krmivo sa môžu v blízkej budúcnosti zvýšiť ešte o 20 – 30 %, čo môže viesť k bankrotu ďalších podnikov.
V súčasnosti je Vietnam nútený importovať finalizovanú produkciu. V tomto roku dopyt na kŕmne zmesi vo Vietname tvoril 18 miliónov ton, z toho domáci výrobcovia boli schopní zabezpečiť len 79 %. V prvom polroku tohto roka importovali 3,5 miliónov ton krmív v hodnote 1,5 miliárd USD.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: polnosluzby-bebrava.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments