Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Na Barbadose našli vedci najmenšieho hada na svete

Blair Hedges, evolučný biológ z univerzity v Penn States našiel pod kameňom 10 cm plaza. Skrútený had sa zmestí na americký štvrťdolár a je hrubý ako špageta.

Detaily nálezu biológ uverejnil v časopise Zootaxa a plaza nazval Leptotyphlops carlae po svojej žene Carle Ann Hass. Tím na čele s Blairom Hedgesom na potvrdenie živočíšneho druhu jedinca použil techniky DNA. Biológ sa domnieva, že Leptotyphlops carlae je menší než ktorýkoľvek z 3500 dosiaľ objavených druhov hadov. Plaz vychádza z tela matky vo vajíčku a má polovicu dĺžky svojho rodiča.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.