Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Zaujímavosti Zo sveta

Na Barbadose našli vedci najmenšieho hada na svete

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 606

Blair Hedges, evolučný biológ z univerzity v Penn States našiel pod kameňom 10 cm plaza. Skrútený had sa zmestí na americký štvrťdolár a je hrubý ako špageta.

Detaily nálezu biológ uverejnil v časopise Zootaxa a plaza nazval Leptotyphlops carlae po svojej žene Carle Ann Hass. Tím na čele s Blairom Hedgesom na potvrdenie živočíšneho druhu jedinca použil techniky DNA. Biológ sa domnieva, že Leptotyphlops carlae je menší než ktorýkoľvek z 3500 dosiaľ objavených druhov hadov. Plaz vychádza z tela matky vo vajíčku a má polovicu dĺžky svojho rodiča.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1389 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.