Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Stretnutia vo vinohrade nahradili šeď kancelárií

Stretnutia vo vinohrade nahradili šeď kancelárií
insert_photo3 x poľnoinfo.sk

Počas víkendu sa mnohí milovníci dobrého vína stretli v Strekove, ktorý sa za päť rokov existencie tamojšieho vinárskeho festivalu už určite dostal do diáru nie len obdivovateľov nápoja, v ktorom sa skrýva koncentrované slnko, ľudská práca a úrodnosť pôdy. Strekovský festival vína je totiž najmä o stretnutiach, oku lahodiacom prostredí Pohronskej pahorkatiny a pokojnej atmosfére, tak známej napríklad z južanských krajín.

Raz darmo, pravdepodobne keby bolo Slovensko umiestnené geograficky bližšie k Stredozemnému moru, taktiež by sme prebrali zvyklosti tamojších obyvateľov. Rýchlosť plynutia času by pre nás neznamenala problém a stresy všedných dní by odchádzali priamoúmerne so stretnutiami s priateľmi a pohárom vína vypitom na slnečnom pobreží.

Napriek tomu, že v Strekove nás nečakalo slnečné pobrežie a v sobotu vlastne ani slnečné počasie, ostatné atribúty boli splnené. Hovorí o nich aj marketingová špecialistka hlavného partnera festivalu, spoločnosti Hriadeľ, Blažena Ácsová.

„V kancelárii, za pracovným stolom, sa zväčša prerokúvajú tvrdé obchodné podmienky a váš partner má presne vyhradený čas, za ktorý chce dôjsť k určitému výsledku. Pri stretnutí na takýchto podujatiach je to iné. Na jednom mieste sa skĺbi príjemná atmosféra, ktorá vyplýva aj zo zmeny prostredia, občerstvenia v prírode, živej hudby, výbornej gastronómie a v tomto prípade aj fantastického vína,“ vymenúva Blažena Ácsová, ktorá s hrdosťou dodáva, že k Strekovu ich ťahá nie len čoraz známejšie podujatie, ktorého sa tento rok zúčastnilo osem tisíc návštevníkov, ale aj ich obchodný partner, ktorý presedlal na značku traktorov Fendt, ktorú má Hriadeľ v portfóliu ponúkaných strojov.

„Poľnohospodárske družstvo v Strekove hospodári na výmere takmer 1700 hektárov poľnohospodárskej pôdy, z čoho je 130 rodiacich vinohradov,“ prekvapuje nás Blažena Ácsová informáciami o podniku, v ktorom má Hriadeľ umiestnené štyri traktory Fendt.

„V Strekove boli v roku 2004 našim druhým podnikom, kde si kúpili traktor deväťstovkovej rady. Teraz toto typové označenie patrí medzi nosné z radu traktorov Fendt predávaných na Slovensku. Za okrúhlych 10 rokov sme ich predali takmer dvesto kusov“ hovorí Blažena Ácsová a dopĺňa, že zaujímavosťou tamojších hospodárov je aj zakúpenie vinohradníckeho traktora rovnomennej značky.

„Vinohradnícke traktory sú na prvý pohľad výrazne užšie ako klasické traktory. Aj z tohto dôvodu je tu obmedzenie vo výkone stroja. Traktory Fendt v tomto segmente ale ponúkajú pre vinohradníkov, pestovateľov ovocia a zeleniny stroje s najvyšším výkonom na trhu,“ dopĺňa Blažena Ácsová informácie o traktore, ktorý tiež svojou kvapkou prispel k tomu, že nám „domáce“ strekovské víno chutilo.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: 3 x poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments