Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPF by mal hospodáriť s prebytkom 9 mil. eur

Slovenský pozemkový fond (SPF) by mal v roku 2017 hospodáriť v rozpočte s kladným prebytkom 9,18 milióna eur. V roku 2018 by prebytok mal byť vo výške 9,19 milióna eur a v roku 2019 na úrovni 9,15 milióna eur. Vyplýva to zo zverejneného Návrhu rozpočtu SPF na roky 2017 až 2019.

Príjmy v budúcom roku by mali podľa návrhu dosiahnuť hodnotu 26,16 milióna eur.

„Výdavková časť navrhovaného rozpočtu fondu na rok 2017 je rozpočtovaná vo výške 16,98 milióna eur, čo predstavuje zvýšenie v porovnaní s rozpočtom na rok 2016 o 6,5 %,“ konštatuje sa v materiáli.

SPF je právnickou osobou, ktorá spravuje vymedzené poľnohospodárske a lesné nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu. Môže najmä bezodplatne prevádzať nehnuteľnosti z vlastníctva štátu do vlastníctva reštituentov na účely reštitučných náhrad, odplatne prevádzať majetok na účely privatizácie, predávať pozemky a poskytovať náhradné pozemky na účely usporiadania vlastníctva v zriadených záhradkárskych osadách, ako aj prenajímať nehnuteľnosti.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Peter
Peter
11. august 2016 8:42

Prečo našu krajinu vedú neschopní ľudia? Prečo! Holandsko má toľko pôdy ako my, má 3x toľko obyvateľov!, uživí seba a robí obrovský vývoz! Celé obyvateľstvo nášho krásneho Slovenska toto už prestáva trpieť! A naši neschopní nič nevymýšľajúci úradníci sa zmôžu akurát na prenájom pôdy! Toho najcennejšieho, čo máme !!! Čo… Celý komentár »