Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

S Partikom bol zadržaný bývalý pracovník ministerstva

Rozšírili obvinenie. Úplatky v kauze Dobytkár za ďalšie dva milióny eur

V skorých ranných hodinách Polícia Slovenskej republiky informovala, že v Bratislavskom kraji zadržala dve osoby. Jednou z nich bol Ľubomír Partika, bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Totožnosť druhého zadržaného bola neznáma. Portál poľnoinfo.sk má od dvoch nezávislých zdrojov potvrdenú aj totožnosť druhej osoby.

Má ísť o Mareka Kodadu, ktorý pôsobil za prvej vlády Róberta Fica ako generálny riaditeľ Sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva.

Rezort pôdohospodárstva v rokoch 2006 – 2010 patril v koalícii SMER-SD, SNS a HZDS práve posledne menovanej strane. Tá dokázala za štvorročné funkčné obdobie otočiť vo funkciách až štyroch agroministrov. Po Jureňovi, Kramplovej a Becíkovi sa ako o ďalšom kandidátovi hovorilo práve o Kodadovi. Ten sa nakoniec ministrom nestal, ale ďalej pôsobil vo funkcii sekčného šéfa.

Marek Kodada je činný vo viacerých spoločnostiach. Z hľadiska výšky aktív vytŕča firma AniCrop, a. s., kde je predsedom predstavenstva. Aktíva spoločnosti dosiahli predvlani 5,2 milióna eur. Webová stránka AniCrop informuje len o sídle, fakturačných údajoch a motte firmy „budúcnosť je plná výziev“.

Podľa zdroja portálu poľnoinfo.sk, policajný vyšetrovateľ bude žiadať pre oboch zadržaných väzobné stíhanie.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Polícia SR - Foto z videa zásah NAKA z dnešného rána v akcii Dobytkár.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1590 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

7 komentárov

 1. ccm
  1. apríla 2020

  ,,…budúcnosť je plná výziev…” Jasné Marek, ale bez Teba ! Už sa dúfam PPA nebude s Tebou radiť (i keď de facto bola Tebou riadená) kedy a akú výzvu vypísať !!!

  Odpovedať
 2. Fero
  2. apríla 2020

  KEDY UŽ KONEČNE PRÍDETE AJ PRE ‘ KOTUČA” = KO…. TA TUČNÉHO, KOŽUCHA ??? NAJSKÔR MILOVANÉHO ČLOVEKA VO VEDENÍ PPA, AKÝ KEDY V HISTÓRII BOL !!! MAFIÁN, KTORÝ VŠETKY SYTEMY RIADENIA NA PPA PODRIADIL SEBE A DRŽÍ VO SVOJICH RUKÁCH…. ZAMESTNAL CELÚ SVOJU RODINU NA PPA A SPOLUŽIAKOV – LEN POSLUŠNYCH.
  JEHO HLAVNÝ VYBERAČ PROVÍZIÍ JE OŠUST.

  Odpovedať
  1. Fero
   2. apríla 2020

   Pardon , preklep : najskorumpovanejšieeho človeka …..

  2. Michal Ošust
   2. apríla 2020

   Fero tak o tom by som musel najprv niečo vedieť. 🙂
   Takže môj pekný pred mojím podaním TO dám šancu sa ti ospravedlniť. Zároveň prosím administrátora webu polnoinfo.sk aby túto konverzáciu spolu s údajmi o účastníkoch zaarchivoval. Ďakujem.

 3. 2. apríla 2020

  Dobrý deň páni,
  vaše nevyhnutné osobné údaje používame na účely technickej správy našej webovej stránky. Bez Vášho súhlasu neposkytujeme Vaše údaje tretím stranám. Výnimka poskytnutia údajov je, ak v dôsledku správania návštevníka webu vznikne potreba jeho identifikácie pre potreby štátnych inštitúcii a orgánov na základe záväzných vnútroštátnych právnych predpisov. Naozaj chcem návštevníkov webu poprosiť, aby komunikovali aj na webe tak, ako zvyknú komunikovať osobne. Ak má “FERO” takéto informácie, nech ich poskytne tým, ktorí môžu začať konať. Ak ich nemá a napriek tomu to napísal, nech znáša zodpovednosť za svoje vyjadrenia. Jednoducho ani my na web nenapíšeme, čo niekde započujeme bez toho, aby sme to mali overené. A počujeme toho naozaj dosť. Správajme sa v diskusiách slušne a nie ako burani!

  Odpovedať
  1. DoesntMatter
   3. apríla 2020

   Suhlas, uz tych ohovarani a hejtov bolo dost. Kazdy nech za svoje vyjadrenia nesie zodpovednost.

 4. Regina
  21. novembra 2020

  Kedy budú kontrolovať aké zmluvy a s kým maPd Rostar zmluvy pretože viem že nemá nájomné zmluvy aj tak dostáva dotácie ana určitú pôdu

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.