Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

S Partikom bol zadržaný bývalý pracovník ministerstva

Rozšírili obvinenie. Úplatky v kauze Dobytkár za ďalšie dva milióny eur

V skorých ranných hodinách Polícia Slovenskej republiky informovala, že v Bratislavskom kraji zadržala dve osoby. Jednou z nich bol Ľubomír Partika, bývalý výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Totožnosť druhého zadržaného bola neznáma. Portál poľnoinfo.sk má od dvoch nezávislých zdrojov potvrdenú aj totožnosť druhej osoby.

Má ísť o Mareka Kodadu, ktorý pôsobil za prvej vlády Róberta Fica ako generálny riaditeľ Sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva.

Rezort pôdohospodárstva v rokoch 2006 – 2010 patril v koalícii SMER-SD, SNS a HZDS práve posledne menovanej strane. Tá dokázala za štvorročné funkčné obdobie otočiť vo funkciách až štyroch agroministrov. Po Jureňovi, Kramplovej a Becíkovi sa ako o ďalšom kandidátovi hovorilo práve o Kodadovi. Ten sa nakoniec ministrom nestal, ale ďalej pôsobil vo funkcii sekčného šéfa.

Marek Kodada je činný vo viacerých spoločnostiach. Z hľadiska výšky aktív vytŕča firma AniCrop, a. s., kde je predsedom predstavenstva. Aktíva spoločnosti dosiahli predvlani 5,2 milióna eur. Webová stránka AniCrop informuje len o sídle, fakturačných údajoch a motte firmy „budúcnosť je plná výziev“.

Podľa zdroja portálu poľnoinfo.sk, policajný vyšetrovateľ bude žiadať pre oboch zadržaných väzobné stíhanie.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook Polícia SR - Foto z videa zásah NAKA z dnešného rána v akcii Dobytkár.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1551 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
8 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ccm
Neregistrovaný
ccm
1. apríla 2020 21:13

,,…budúcnosť je plná výziev…“ Jasné Marek, ale bez Teba ! Už sa dúfam PPA nebude s Tebou radiť (i keď de facto bola Tebou riadená) kedy a akú výzvu vypísať !!!

Fero
Fero
2. apríla 2020 7:47

KEDY UŽ KONEČNE PRÍDETE AJ PRE ‚ KOTUČA“ = KO…. TA TUČNÉHO, KOŽUCHA ??? NAJSKÔR MILOVANÉHO ČLOVEKA VO VEDENÍ PPA, AKÝ KEDY V HISTÓRII BOL !!! MAFIÁN, KTORÝ VŠETKY SYTEMY RIADENIA NA PPA PODRIADIL SEBE A DRŽÍ VO SVOJICH RUKÁCH…. ZAMESTNAL CELÚ SVOJU RODINU NA PPA A SPOLUŽIAKOV – LEN… Celý komentár »

Fero
Fero
2. apríla 2020 7:52
Odpoveď na  Fero

Pardon , preklep : najskorumpovanejšieeho človeka …..

Michal Ošust
Neregistrovaný
Michal Ošust
2. apríla 2020 9:08
Odpoveď na  Fero

Fero tak o tom by som musel najprv niečo vedieť. 🙂
Takže môj pekný pred mojím podaním TO dám šancu sa ti ospravedlniť. Zároveň prosím administrátora webu polnoinfo.sk aby túto konverzáciu spolu s údajmi o účastníkoch zaarchivoval. Ďakujem.

DoesntMatter
Neregistrovaný
DoesntMatter
3. apríla 2020 6:52
Odpoveď na  Juraj Huba

Suhlas, uz tych ohovarani a hejtov bolo dost. Kazdy nech za svoje vyjadrenia nesie zodpovednost.

Regina
Neregistrovaný
Regina
21. novembra 2020 13:06

Kedy budú kontrolovať aké zmluvy a s kým maPd Rostar zmluvy pretože viem že nemá nájomné zmluvy aj tak dostáva dotácie ana určitú pôdu

Vladimír
Neregistrovaný
Vladimír
25. novembra 2020 11:01
Odpoveď na  Regina

Milá pani, nedá mi, aby som nezareagoval. PD Roštár nájomné zmluvy na pôdu určite má, možné je, že ju nemá s Vami a aj ďalšími vlastníkmi, ale napísať všeobecne, že ich nemá nie je pravdivé. Koľko je ich právoplatných je ale na inú debatu.