Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

V kauze Dobytkár sa hovorilo o transakciách medzi Petrom Kubom a Norbertom Bödörom

Obhajcovia Norberta Bödöra
insert_photoilustračná foto poľnoinfo.sk - Obhajcovia Norberta Bödöra vľavo Marek Para a Róbert Kaliňák.

Proces v korupčnej kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre v súvislosti s prideľovaním agrodotácií, pokračoval v pondelok na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu výsluchom ďalšieho svedka obžaloby, podnikateľa Milana Bališa.

Vypovedal k dávnejším obchodným transakciám medzi obžalovanými podnikateľmi Petrom Kubom, jeho firmou Roko a Norbertom Bödörom, ktorému pôvodne patrila spoločnosť Bokran. Ich aktivity sa pri vyšetrovaní ukázali byť podozrivé. Malo ísť údajne o fiktívne obchody, ktoré mali zakryť peniaze pochádzajúce z úplatkov z PPA. Svedok však tieto podozrenia nepotvrdil.

“Potvrdil reálnosť obchodu medzi zapojenými spoločnosťami, predovšetkým Bokran, a existenciu tohto vzťahu z roku 2011 a jeho vyriešenie v roku 2016. Vylúčil fiktívnosť predmetného obchodu, takže celkovo to vyznelo v prospech obhajoby. Ak by ho nepredvolal prokurátor, tak by ho navrhli obhajcovia Petra K.,” reagoval po výpovedi Bališa obhajca Norberta Bödöra Marek Para.

Hlavné pojednávanie sa začalo vlani 25. februára. Proces je stále pri dôkazoch prokuratúry. Para predpokladá, že koncom novembra by mohol súd rozhodnúť o návrhoch obhajoby a do konca roka sa tak k slovu dostanú aj ich svedkovia.

“Z pohľadu môjho klienta je len veľmi malá časť dokazovania smerovaná k jeho účasti. Doterajšie výpovede potvrdzujú absenciu dôkazov aj z prípravného konania a len potvrdzujú nemožnosť unesenia dôkazného bremena zo strany prokurátora,” konštatoval Para.

Ako pre TASR uviedol, v prípade menovania jedného z obhajcov Norberta Bödöra Roberta Kaliňáka za nového ministra obrany jeho kolega preruší výkon advokácie. Proces s ich klientom to však nijako neovplyvní, keďže ho zastupujú viacerí právni zástupcovia.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: ilustračná foto poľnoinfo.sk - Obhajcovia Norberta Bödöra vľavo Marek Para a Róbert Kaliňák.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments