Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z domova

Raši: Z Programu rozvoja vidieka treba tento rok vyčerpať ešte 400 mil. eur

Raši: Z Programu rozvoja vidieka treba tento rok vyčerpať ešte 400 mil. eur
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Z eurofondového Programu rozvoja vidieka treba v tomto roku vyčerpať ešte asi 400 miliónov eur. Uviedol to vo štvrtok pred rokovaním vlády venovanému eurofondom minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši (Hlas-SD).

“V inom režime ako všetky ostatné idú eurofondy na Program rozvoja vidieka. Tie, bohužiaľ, minister (pôdohospodárstva Richard) Takáč (Smer-SD) našiel v takom rozklade, že v tomto roku má ešte vyčerpať takmer 400 miliónov eur. Súvisí to aj s problémami, ktoré našiel na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. To je niečo, čo je akútne, čo bude musieť nejako riešiť,” priblížil.

Doplnil, že vláda na štvrtkovom rokovaní zadefinuje aj riziká čerpania eurofondov.

“Chceme, aby už dnes bolo jasné, aké riziká hrozia v rokoch 2025 a 2026, keď sa Slovensko predchádzajúcou vládou zaviazalo na čerpanie konkrétnych súm eurofondov. Určíme si riziká, všetci budú vedieť pravdu. Takto budeme pravidelne upozorňovať každého, kde by hrozilo, že nedokáže vyčerpať to, čo od nás Európska komisia vyžaduje,” dodal Raši.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jano
Jano
24. máj 2024 5:42

A co tak keby konecne isiel niekto sediet. Za SABOTAZ?! Dokedy sa jedni politici budu vyhovarat na druhých, potom pojdu spolu chlastat a nikto nebude niest zodpovednost? A hlupak ich bude opäť volit. Lebo je hlupak!!!

Milan Marták. , MVDr.
Milan Marták. , MVDr.
24. máj 2024 6:51

“Chceme, aby už dnes bolo jasné, aké riziká hrozia v rokoch 2025 a 2026, keď sa Slovensko predchádzajúcou vládou zaviazalo na čerpanie konkrétnych súm eurofondov. Určíme si riziká, všetci budú vedieť pravdu. Takto budeme pravidelne upozorňovať každého, kde by hrozilo, že nedokáže vyčerpať to, čo od nás Európska komisia vyžaduje,”… Celý komentár »

Anna
Anna
24. máj 2024 7:32

Keby netrvalo vyhodnotenie obstarávania 2-3 roky, mohla byť značná časť prostriedkov použitá na projekty, kde boli podpísané a zverejnené zmluvy. Projekty boli realizované prostredníctvom lízingu. Keďže to tak dlho trvalo a plus nedostali sme PP za rok 2023, museli sme od ďalšieho zásadného projektu na ŠRV, ktorý sa mal realizovať… Celý komentár »