Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Producenti čokolády spod Zobora slávia úspechy

blank

Producent čokolády Lyra, pôsobiaci pri Nitre, bol prvým slovenským potravinárom, ktorý pred pár rokmi získal ocenenie Great taste Awards. Ide o medzinárodnú súťaž považovanú za gastronomických Oscarov.

Aj tento rok sa zaradil medzi najúspešnejších slovenských producentov, ktorých záujem o takéto súťaže stúpa. Čokolády Lyra si tento rok odniesli 5 ocenení. Ich produkty sa tak budú pýšiť nálepkou Great taste Awards.

„Medzi ocenenými máme aj jednu čistú čokoládu, to je 70 percentná horká čokoláda bez sójového lecitínu aj vanilky. Okrem toho máme aj čokolády s orieškami a s hrozienkami a orieškami. Tam sa nám to podarilo vyladiť tak, že to oslovilo aj odborníkov,“ uviedol za spoločnosť Karol Stýblo.

Úspech podľa neho tkvie v kvalitných surovinách, ale aj v neustálych snahách o inovácie.

„Je veľmi pekné to, ako industriálni výrobcovia čokolády začali vnímať nás ako remeselných výrobcov, že naša doba prichádza. A vidíme, ako veľkí výrobcovia tiež začínajú vyrábať napríklad horké čokolády a iné veci, ktoré boli predtým vyslovene dominantou craftových výrobcov. Takže ja som na to hrdý, že aj vďaka remeselným výrobcom čokolády posúvame aj industriálny biznis do kvalitnejšej sféry,“ dodal Stýblo.

Spoločnosť aktuálne čaká aj na výsledky svetovej súťaže International Chocolate Awards. V rámci nej si vybojovala postup s východoeurópskeho kola do európskeho, a následne aj do svetového finále. Výsledky by mali dostať asi o mesiac.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: TASR - Slovenská čokoláda vyrábaná v Nitre.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.