Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Producenti čokolády spod Zobora slávia úspechy

Producenti čokolády spod Zobora slávia úspechy
insert_photoTASR - Slovenská čokoláda vyrábaná v Nitre.

Producent čokolády Lyra, pôsobiaci pri Nitre, bol prvým slovenským potravinárom, ktorý pred pár rokmi získal ocenenie Great taste Awards. Ide o medzinárodnú súťaž považovanú za gastronomických Oscarov.

Aj tento rok sa zaradil medzi najúspešnejších slovenských producentov, ktorých záujem o takéto súťaže stúpa. Čokolády Lyra si tento rok odniesli 5 ocenení. Ich produkty sa tak budú pýšiť nálepkou Great taste Awards.

„Medzi ocenenými máme aj jednu čistú čokoládu, to je 70 percentná horká čokoláda bez sójového lecitínu aj vanilky. Okrem toho máme aj čokolády s orieškami a s hrozienkami a orieškami. Tam sa nám to podarilo vyladiť tak, že to oslovilo aj odborníkov,“ uviedol za spoločnosť Karol Stýblo.

Úspech podľa neho tkvie v kvalitných surovinách, ale aj v neustálych snahách o inovácie.

„Je veľmi pekné to, ako industriálni výrobcovia čokolády začali vnímať nás ako remeselných výrobcov, že naša doba prichádza. A vidíme, ako veľkí výrobcovia tiež začínajú vyrábať napríklad horké čokolády a iné veci, ktoré boli predtým vyslovene dominantou craftových výrobcov. Takže ja som na to hrdý, že aj vďaka remeselným výrobcom čokolády posúvame aj industriálny biznis do kvalitnejšej sféry,“ dodal Stýblo.

Spoločnosť aktuálne čaká aj na výsledky svetovej súťaže International Chocolate Awards. V rámci nej si vybojovala postup s východoeurópskeho kola do európskeho, a následne aj do svetového finále. Výsledky by mali dostať asi o mesiac.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: TASR - Slovenská čokoláda vyrábaná v Nitre.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments