Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z ekonomiky

Orientácia poľnohospodárov o podporách z PRV sa zjednoduší

Orientácia poľnohospodárov o podporách z PRV sa zjednoduší
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Orientácia poľnohospodárov pri získavaní informácií o podporách v pôdohospodárstve a najmä povinnostiach vyplývajúcich zo zavedenia krížového plnenia sa zjednoduší. Prispeje k tomu aj novelizácia vládneho nariadenia o podmienkach poskytovania podpory podľa Programu rozvoja vidieka (PRV), ktorú prerokovala a schválila na dnešnej schôdzi slovenská vláda.

Novelizácia návrhu nariadenia vlády najmä opravuje a spresňuje niektoré ustanovenia z dôvodov odkazovania na iné právne predpisy.

„Vzhľadom na to, že na základe doterajšieho nariadenia vlády sa poľnohospodárskym subjektom vo forme podpory poskytujú nemalé sumy, je potrebné, aby pri kontrole príslušnými orgánmi EÚ nemohlo dôjsť k nesprávnej interpretácii a následne postihovaniu nielen poľnohospodárskych subjektov, ale aj Ministerstva pôdohospodárstva (MP) SR,“ zdôvodňuje potrebu novelizácie agrorezort.

Návrh nariadenia vlády bol predmetom skráteného pripomienkového konania, pretože naliehavosť v termínoch neumožňovala dodržať lehoty podľa ustanovení legislatívnych pravidiel vlády SR. Nariadenie vlády nadobúda účinnosť od 1. apríla 2010.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments