Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Obľúbené Techagro sa neuskutoční ani v tomto roku!

Obľúbené Techagro sa neuskutoční ani v tomto roku!
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Na brnianskom výstavisku sa tento rok neuskutoční veľtrh poľnohospodárskej techniky Techagro, lesnícky a poľovnícky veľtrh Silva Regina ani výstava Biomasa.

Spoločnosť Veľtrhy Brno sa s odvetvovými zväzmi dohodla na ich zrušení a preložení na budúci rok. Pôvodne sa pritom mali uskutočniť už na jar 2020. Z dôvodu začínajúcej pandémie koronavírusu došlo k preloženiu veľtrhov na nový termín v apríli 2021. Dnes Veľtrhy Brno informovali, že z dôvodu neistoty pri organizácii hromadných akcii je neaktuálny aj apríl 2021.

Veľtrh pre živočíšnu výrobu Animal Tech, Národná výstava hospodárskych zvierat a Národná výstava poľovníctva by sa mohli uskutočniť tento rok na konci júna.

Obe skupiny veľtrhov sa tak v podstate vrátia k pôvodnej dvojročnej periodicite. Dôjde tak k striedaniu odborovo zameraných veľtrhov pre rastlinnú výrobu a lesníctvo v párnych rokoch a veľtrhov pre živočíšnu výrobu v nepárnych rokoch.

Podľa riaditeľa brnianskeho výstaviska Jiřího Kuliše trvá záujem českých aj zahraničných firiem o prezentáciu na odborných podujatiach.

„Videokonferencie a on-line prostredie veľtrhy nikdy nenahradia, pretože človek je tvor sociálny a pri realizovaní investícií, akým je nákup poľnohospodárskej techniky, potrebuje osobnú interakciu,“ uviedol J. Kuliš.

Vzhľadom na neistotu ohľadne ďalšieho vývoja pandémie sa plnohodnotné Techagro uskutoční budúci rok. Vystavovatelia, ktorí chcú prezentovať novinky, môžu zvážiť aspoň účasť na júnovom veľtrhu Animal Tech.

„Veríme, že sa v priebehu mesiacov dostaneme do normálneho života, čo umožní pripraviť pre rok 2022 veľtrh, na aký sme boli zvyknutí,“ doplnil Kuliš.

Veľtrhy Brno podľa neho nechcú organizovať „reštrikciami oklieštené provizória za každú cenu“.

Autor článku: ČTK a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments