Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Novým generálnym riaditeľom PPA je Vladimír Urmanič

Novým generálnym riaditeľom PPA je Vladimír Urmanič
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Od 15. januára 2024 vedie Pôdohospodársku platobnú agentúru nový generálny riaditeľ Vladimír Urmanič. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva Richard Takáč. Vladimír Urmanič nastupuje do funkcie po Ondrejovi Humajovi, ktorý v nej pôsobil od novembra 2023.

Minister Richard Takáč očakáva od nového generálneho riaditeľa PPA dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie plnohodnotných procesov v poskytovaní podpôr pre žiadateľov v agrorezorte.

„Moje očakávania od vedenia pôdohospodárskej agentúry zostávajú nemenné. Považujem za kľúčové v záujme všetkých poľnohospodárov, aby procesy fungovali správne a v ich prospech,“ doplnil minister Takáč.

Vladimír Urmanič prichádza z Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR, kde pôsobil ako riaditeľ odboru vnútorného auditu. Predtým pracoval v Národnej banke Slovenska ako hlavný metodik medzinárodnej koordinácie v oblasti finančného riadenia a na Ministerstve financií SR ako generálny riaditeľ sekcie auditu a kontroly. Nový generálny riaditeľ má tiež dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v oblasti auditu a kontroly, koordinácie auditov, vzťahov s Európskou komisiou a štátnej správy.

Počas pôsobenia Ondreja Humaja vo funkcii generálneho riaditeľa sa začal proces vyplácania priamych podpôr 2023:

„Som rád, že sa nám podarilo spustiť zálohové platby a že v najbližšom období bude vyplácanie kampane pokračovať podľa harmonogramu“.

Okrem toho Ondrej Humaj v oblasti projektových podpôr riadil čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci riadil administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné.

Autor článku: PPA
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
16. január 2024 5:01

Minister Takáč premrhal zbytočne 3 mesiace na PPA .
Takáč , “odborník” nerozumie práci , potrebám a reálnej činnosti PPA ‼️‼️

Stefan
Stefan
16. január 2024 7:04

Nový generálny riaditeľ PPA vzišiel z výberového konania alebo bol iba menovaný do funkcie ? Čo sa stalo s bývalým generálnym riaditeľom Ondrejom Humajom ? Je ale na zamyslenie , že problémy poľnohospodárov ide riadiť človek , ktorý počas svojej kariéry k poľnohospodárstvu ani nepričuchol. No , nechajme sa prekvapiť… Celý komentár »

kalman
kalman
16. január 2024 10:54
Odpoveď na  Stefan

Dodnes nemáme rozhodnutie z PPA za r. 2023, aj napriek tomu, že všetky podmienky sme splnili, už sme neplatiči. Môže tam za riaditeľa nastúpiť aj neviem kto, obávam sa, že ten organizovaný bordel nezvládne. Navrhujem k 31.1.24 zablokovať D1, aby sa vedenie zobudilo viď Nemecko. Inak s nimi nepohneme. Čus.

Stefan
Stefan
17. január 2024 7:12
Odpoveď na  kalman

Skôr by som navrhol zablokovať pracoviská ministerstva , platobnej agentúry , a zamestnancov nepustiť odtiaľ , kým nezačnú vydávať rozhodnutia a posielať platby .
Štrajk poľnohospodárov tu mal byť už riadny

Sesto6
Sesto6
17. január 2024 18:04
Odpoveď na  Stefan

U nas sa boja ist do akcii, lebo dotacie su schvalovane kadejakym sposobom a po protestoch by sa mohlo stat, ze dalsie platby im budu kratenie v buducnosti kratene.

Stefan
Stefan
24. január 2024 18:35
Odpoveď na  kalman

PPA začína posielať rozhodnutia . Kontrolujte si schránky . Snáď sa celý proces vydávaní rozhodnutí a posielania platieb rozbehne .