Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Nový cestný zákon z pohľadu poľnohospodárstva

Od nedele platí na Slovensku nový cestný zákon. Okrem zmien, ako celoročné svietenie, zákaz telefonovania za volantom, zimné pneumatiky pre nákladné autá a autobusy od 15. novembra do 31. marca, zníženia rýchlosti v obci na 50 km za hodinu, sa dotkne aj poľnohospodárstva.

V návrhu zákona sa totiž hovorilo o zákaze používania zvláštnych motorových vozidiel na cestách, s výnimkou ciest III. triedy, miestnych a účelových komunikácií.
Paragraf 39 ods. 5 sa nakoniec doplnil textom:

Používanie zvláštnych motorových vozidiel na cestách je s výnimkou ciest III. triedy, miestnych komunikácií a účelových komunikácií zakázané; to neplatí
a) pre traktory a pracovné stroje samohybné povinne opatrené tabuľkou s evidenčným číslom, ktoré môžu používať aj cesty II. triedy.

Nový cestný zákon schválilo 3. decembra 85 zo 142 prítomných poslancov. Do platnosti vstúpil včera.

Autor článku: redakcia
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
7 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jozo
jozo
20. marec 2009 17:19

nenajde sa nik na sl.s rozumom ako maju existovat maly polnohospodari

pali
pali
26. marec 2009 16:57

vsetci hovoria o podpore malych polnohospodarov, ale ja si asi musim kupit vrtulnik lebo byvam pri ceste prvej triedy a neviem ako sa mam teda dostat na inu cestu.Hlane ze traktory musia mat STK a EK ale nemozu ist na cestu

Anonym
Anonym
30. marec 2009 14:32

Tento paragraf asi vytvoril clovek, ktory nepozna dopravu ani z lietadla. Predpokladam,ze to bol nejaky kuchar,alebo casnik. Je to totalna likvidacia drobných polnohospodarov.

jozo
jozo
7. apríl 2009 17:17

je to totalna diskriminacia polnohospodarov.ved preco by nam mali zakazovat vstup na cesty ktore vybudovali nasi dedovia a pradedovia.

tomas
tomas
7. apríl 2009 21:41

Ved je to smiešne mam špz z evidenčným číslom na traktore všedko ako má byť a nemožem ísť na cestu.Ako to mohli pani poslanci dopustiť schváliť takýto zákon.Treba proti tomuto zakonu spísať petíciu.A tlačiť do nich.Ten čo to vymyslel a schválil nebol asi najnormalnejší.

kutill sro
kutill sro
7. apríl 2009 22:16

naco mi je spz naco mi je stk naco emisna stoji to kopu penazi a aj tak nemozem jazdit to musel byt riadny bulo co to navrhol a schvalil.mi nemame bvoraky a medvede ako vy

radoslav
radoslav
1. marec 2013 20:59

naco su nam traktory? ty skurvenci chcu zakazat aj do lesa chodit zo starsima strojma iba euro 2 ty mozu. ale ked pride byvali otrok sikmooky tak ten dostane 10rokov ulavy,spine skurvene politicke. zlatí komunisti,tu treba spraviť neaku teroristicku organizaciu a zabijat politikov a policajtov az potom nam bude dobre,… Celý komentár »