Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
MPRV SR Z domova

MPRV SR: Chladiarenské boxy boli zapožičané na uskladnenie ulovených diviakov

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 216

Užívateľom poľovných revírov bol mimoriadnym opatrením nariadený intenzívny lov diviačej zveri za použitia všetkých dostupných prostriedkov. Preto im boli zapožičané chladiarenské zariadenia na uskladnenie ulovených zvierat. Ide o prostriedok, ktorý je nevyhnutný na zabezpečenie výkonu opatrenia, nie dar poľovníkom. Pre TASR to uviedlo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na nedávne vyhlásenie občianskeho združenia Vidiecka platforma ku kúpe uvedených zariadení.

Správne umiestnenie a užívanie chladiarenských zariadení umožní zintenzívniť lov a na zabezpečí uskladnenie mäsa na jednom mieste, čím sa zníži riziko prenosu afrického moru ošípaných, zdôraznil rezort. „Chovateľom ošípaných, ktorým boli vydané mimoriadne veterinárne opatrenia na likvidáciu zvierat, bude MPRV SR vyplácať tzv. odškodné,“ avizoval. Ministerstvo dodalo, že mnohým chovateľom zvierat, ktorí sú oprávnenými žiadateľmi príslušných dotačných titulov, je chov dlhodobo systematický podporovaný.

Vidiecka platforma v stanovisku 23. augusta ocenila pomoc štátu užívateľom poľovných revírov, pretože takto neskončí všetko mäso z ulovených diviakov z dôvodu podozrenia na africký mor automaticky v kafilérii. Zároveň však položila otázku, či by si takéto chladiarenské boxy nezaslúžili aj farmári, ktorým pozabíjali ošípané, a tieto zvieratá putovali do kafilérie. Poľovníci tiež majú náklady, ale ich výška sa s nákladmi farmára nedá podľa platformy porovnávať.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1431 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.