Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Zem živiteľka prilákala najviac návštevníkov od roku 2003

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 145

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Zem živiteľka v Českých Budějoviciach, ktorá sa dnes (27.8.2019) skončila, prilákala 123-tisíc platiacich návštevníkov, odborníkov a hostí.

Je to najviac od roku 2003, odkedy je výstava šesťdňová. Ide o číslo bez detí do šiestich rokov, ktoré mali vstup zdarma. Týchto detí bolo tento rok približne 7-tisíc. Na výstave sa od 22. augusta predstavilo 581-vystavovateľov z 19-krajín. ČTK to dnes povedala hovorkyňa českobudějovického Výstaviska Michaela Čeňková.

Najväčšie zvýšenie zaznamenali usporiadatelia u platiacich návštevníkov, ktorí prišli v hlavných dňoch odborného programu v piatok (23.8.2019) a pondelok (26.8.2019).

Hodnotím to veľmi pozitívne. Nielen to číslo návštevníckeho záujmu, ale mali sme predané úplne všetky výstavné plochy a aj záujem členov vlády bol enormný,“ povedal Mojmír Severin, predseda predstavenstva Výstaviska.

Výstavisko posilnilo odborné zameranie na poľnohospodárstvo a potravinárstvo. Tohtoročný podtitul znel Výzvy českého poľnohospodárstva. Hovorilo sa o modernizácii rastlinnej a živočíšnej výroby, popularizácii poľnohospodárstva, alebo kvalite českých potravín.

„Tento rok častejšie zaznievala téma vzťahu poľnohospodárov, lesníkov a rybárov ku krajine, v ktorej žijeme. Doplnili sme to o konferenciu,“ povedal Severin.

Ako zaujímavé stroje ročníka zmienil nosič náradia, ktorý má namiesto štyroch kolies štyri trojuholníkové pásy a kombajn firmy Claas.

Kým všeobecne sa na veľtrhoch uzatvára čoraz menej priamych zmlúv, na výstave Zem živiteľka sa darilo aj predajcom.

„Som tým veľmi potešený, pretože nám to dáva nový vyjednávací potenciál pre nových vystavovateľov. Zaujímavé je, že veľa našich vystavovateľov uviedlo, že robili obchody aj cez víkend, v sobotu, v nedeľu, čo tu predtým nebývalo zvykom,“ povedal Severin.

Budúci rok chce Výstavisko prilákať viac návštevníkov z Nemecka a Rakúska. Už tento rok medzi tamojšími poľnohospodármi urobilo kampaň.

„Bol to prvý pokus o propagáciu výstavy v zahraničí. V budúcom roku budeme postupovať inými kanálmi,“ povedal Severin.

Program 47. ročníka v roku 2020 zohľadní 60-rokov, ktoré uplynú od prvých poľnohospodárskych výstav v Čechách.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: facebook Výstaviště České Budějovice a. s.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1431 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.