Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Organizátor hodnotí výstavu Agrokomplex 2019

Organizátor hodnotí výstavu Agrokomplex 2019
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

46. ročník poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy AGROKOMPLEX 2019 v Nitre okrem noviniek odhalila aj vynovený areál. Zúčastnilo sa jej 650 vystavovateľov z 12 krajín na ploche vyše 60 tisíc m2, čím potvrdila svoju pozíciu najväčšej a najkomplexnejšej výstavy na Slovensku. Návštevníci, ktorých napriek premenlivému počasiu prišlo vyše 100.000 privítalo niekoľko noviniek.

“Na otvorenie výstavy AGROKOMPLEX 2019 sa nám podarilo zrealizovať niekoľko zásadných noviniek. Zaviedli sme digitálnu evidenciu vstupeniek a digitálnych čítačiek čiarových kódov. Vďaka tomu sme prvý krát v histórii mohli spustiť online predaj lístkov. V celom areáli pribudlo nové orientačné značenie pre návštevníkov pre ktorých sme poskytli aj WIFI sieť  zdarma. Zrekonštruovali sme priestory reštaurácií v pavilónoch M1 a M3, strechu a interiér konferenčného pavilónu K, namontovali sme klimatizácie na najväčší pavilón M4 a prebehla renovácia protokolu a priľahlého átria s fontánami. Vybudovali sme športovo-oddychovú zónu RELAX PARK s pieskovou plážou, športoviskami, 2 km asfaltovou traťou, ohniskami a detským ihriskom. Všetky tieto úpravy exteriéru a interiéru významne zvýšili úroveň komfortu a zážitku pre návštevníkov a vystavovateľov.” uviedol Branislav Borsuk, riaditeľ Národného výstaviska Agrokomplex, š.p.

V rámci Programu rozvoja vidieka SR bola interaktívna prezentácia v pavilóne F na tému “Spoločne rozvíjame vidiek” rozšírená o exteriérovú časť, ktorú tvoril les. V medzinárodnom pavilóne A pribudol Národný stánok Poľskej republiky prezentujúci niekoľko výrobcov.

Niekoľko vystavovateľov už stihlo k výstave poskytnúť aj referencie.

“Pre podujatie sme alokovali rozpočet s vlastnou expozíciou a s väčšou plochou. O správnosti rozhodnutia svedčí obrovský záujem o súťaž ako aj o ochutnávku nášho nového produktového radu RIAVA s veľmi pozitívnou spätnou väzbou.” napísala Natália Ambrosová z OLD Herold.

Ako úspešnú hodnotí výstavu aj László Szilárd zo spoločnosti KomAgrartechnik, ktorý zastupuje ruského výrobcu poľnohospodárskej techniky Rostselmash.

“Výstavu hodnotíme ako úspešnú z hľadiska návštevnosti, propagácie značky a aj ako marketingový nástroj. Ruský partner ohodnotil výstavu aj expozíciu ako perspektívnu do budúcna.” vyhlásil L. Szilárd.

Ekofestival aj detský svet

V pavilóne M1 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR odhalilo nové logo Značky kvality. Návštevníci tu našli aj vyše 100 producentov kvalitných slovenských potravín. V pavilóne M4 pokračoval druhý ročník úspešného Festivalu národných špecialít.

K tematickej výstave ENVIRO pribudol EKOFESTIVAL s bohatým programom. Pre tých najmenších bol pripravený detský svet v pavilóne C.

Milovníkov zvierat potešila opäť prehliadka toho najlepšieho čo sa na Slovensku chová na Národnej výstave hospodárskych zvierat a Gazdovský dvor u výskumníkov. Tento ročník neohrozil ani šíriaci sa mor ošípaných a to vďaka sprísneným hygienickým opatreniam pri vstupe do výstaviska

Sprievodné podujatia doplnil kvalitný odborný program, ktoré boli pripravené v spolupráci so zastúpením Európskej komisie na Slovensku na témy: „Strategický plán slovenského poľnohospodárstva na roky 2021 – 2027“, problematika živočíšnej výroby, podpora z európskych fondov či dvojaká kvalita potravín spojená s ochutnávkou výrobkov.

Počas výstavy sa udelilo aj niekoľko významných ocenení ako Značka kvality, Zlatý kosák, Šampión výstavy a ocenenia živočíšnej výroby, cena družstevnej únie i rezortných ocenenia. Na výstave sa prezentovala poľnohospodárska technika, producenti tradičných slovenských potravín, farmári, chovatelia, záhradkári a rôzne rezortné organizácie či inštitúcie.

Autor článku: Národného výstaviska Agrokomplex, š.p. (krátené)
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jano
Jano
30. august 2019 4:44

Tento článok mal toľko isté s poľnohospodárstvom ako jarmok Agrokomplex 2019.

navstevnikAgrokomplexu
navstevnikAgrokomplexu
30. august 2019 20:10
Odpoveď na  Jano

Presne tak, veď tam skoro žiadne stroje neboli, veď hneď na začiatku, kde je najlukratívnejší areál bol skoro úplne prázdny. Jazdila tam autoškola, aby to naozaj nebolo prázdne ako Sahara :-).