Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Agrokomplex naďalej bez riadneho riaditeľa

Agrokomplex naďalej bez riadneho riaditeľa
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Národné výstavisko Agrokomplex, štátny podnik, zostáva bez riadneho riaditeľa. Výberová komisia si totiž nevybrala ani jedného z troch uchádzačov o tento post. Nik z nich v hodnotení nedosiahol potrebný počet bodov.

„Výberová komisia konštatuje, že podmienku a hranicu úspešnosti 85 percent nesplnil žiadny z uchádzačov, a preto vyhlasuje výberové konanie na funkciu riaditeľa agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik zaneúspešné,“ informuje rezort na svojej webovej stránke.

O post riaditeľa sa uchádzali traja ľudia – Michal Bezák, ktorý nesúhlasil so zverejnením životopisu, Martin Madaj, ktorý podľa zverejnených dokumentov pôsobil v regióne vo viacerých firmách, napríklad v oblasti internetového obchodu a bývalý riaditeľ Eduard Krcho. Práve ten pri výbere získal najviac bodov – 69.

„Výberová komisia v rámci výberového procesu uskutočneného formou osobného pohovoru s uchádzačmi vyhodnotila predložené stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku, overila ich odborné znalosti, manažérske schopnosti a interpersonálne zručnosti, ktoré sa na funkciu riaditeľa agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO, štátny podnik vyžadujú,“ uvádza sa v oznámení o výsledku výberového konania.

Agrokomplex prišiel o riaditeľa v decembri, keď Róberta Kanása, ktorý pôvodne vzišiel z dvojkolového výberového konania z čias Jána Mičovského, odvolal aktuálny šéf rezortu Samuel Vlčan.

„K odvolaniu došlo na základe nedostatočného proaktívneho prístupu na riešenie situácie v štátnom podniku,“ uviedol vtedy tlačový odbor MPRV.

Zmeny vo výstavisku

Riešenie situácie v podniku, ktorého dlh ku koncu roka 2020 presahoval 4 milióny eur a do súčasnosti sa ešte prehĺbil, sa očakáva práve od nového riaditeľa.

Neoficiálne sa hovorí o zlúčení Národného výstaviska s ďalším štátnym podnikom – Agroinštitútom, odlúčení Slovenského poľnohospodárskeho múzea či kaštieľa Malanta, ktorý má národné výstavisko ako národnú kultúrnu pamiatku vo svojej správe. Výstavisko by sa tiež malo pretransformovať na akciovú spoločnosť. V manažmente by chcelo mať zastúpenie aj mesto Nitra.

Osud výstaviska zostáva zatiaľ otázny. Po vyhlásení nového výberového konania, ku ktorému zatiaľ nedošlo, možno očakávať výber nového riaditeľa približne o dva mesiace. Poverený vedením podniku zatiaľ zostáva Ondrej Vaňo.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jozef Artim
Jozef Artim
16. február 2022 20:42

Z potenciálnych by som tipoval, že zvolia E.Krcha.