Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Komentár z PRAVDY: Mečiar, s. r. o.

Komentár z PRAVDY: Mečiar, s. r. o.
insert_photografika poľnoinfo.sk

Minister Becík končí, lebo – vraj – nenaplnil politické očakávania strany… Toto strohé tvrdenie si vyžaduje malé spresnenie. Becík končí, lebo nenaplnil obchodné očakávania. A nie strany, ale Mečiara. A jeho dcéry, ktorá drží kasu…

Konflikt nepriamo spôsobil premiér Fico, keď si vynútil zmeny vo vedení štátnych lesov (ovládaných Magdou Mečiarovou). Nový riaditeľ podniku sa neobklopil Mečiarovými ľuďmi, ale – Ficovými. Krátko nato zastavil predaj nehnuteľného majetku a pochybné prenájmy revírov. Čo upokojilo Fica. A pobúrilo Mečiara. V štátnych lesoch dopadol podobne ako v štátnom pozemkovom fonde. Fico z podniku vytlačil poskokov HZDS a zamkol pokladnicu. Mečiarove “politické očakávania” boli pritom opačné. Pre lesy chcel od vlády dve miliardy korún (66 miliónov eur). Aby si kompenzoval “ušlý zisk” zo zablokovaného pozemkového fondu (kauza Jureňa). A eurofondov (kauza Kramplová).

Meno Becíkovho nástupcu nie je v tejto tupej hre podstatné. Hlavou ministerstva má byť spoločnosť s ručením obmedzeným so sídlom v Elektre.

Autor článku: Dag Daniš - PRAVDA
Zdroj obrázku: grafika poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments