Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Jubilantka Lora Dobrucká

Jubilantka Lora Dobrucká
insert_photoautori foto: Maňo Štrauch a Milan Debnár - Jubilantka Lora Dobrucká

Dnes sa dožila 80-tky novinárka Lora Dobrucká. Čo je na Lore osobité je, že stále pracuje. A nie hocikde a nie na hocijakom poste. Je redaktorkou ekonomického týždenníka Trend a edituje všetky odborné prílohy.

Nesporne ťažká a zodpovedná práca. Navyše, musí spolupracovať s kolegami, ktorí sú od nej aj o tri generácie mladší. Ona to zvláda s pokojom, aj keď pre mnohých termíny odovzdávania rukopisov sú niečo dosť vágne…  

A možno práve to, že je stále medzi mladými, ju udržiava mladou. Počas svojej kariéry pracovala len v dvoch redakciách – Roľníckych novinách a Trende. Aj to hovorí veľa o jej charaktere a najmä obľúbenosti. A možno nie všetci vedia, že Lora už celé roky stojí aj ako šéfredaktorka za ročenkou Top Agro. Číta a edituje všetky rukopisy, zodpovedá za fotky, inzerciu, spolupracuje s grafikom…  Veru, bez nej by tá ročenka ťažko vychádzala.

Ako prezrádza meno, Lora je pôvodom Bulharka. Do Bratislavy prišla ako 17-ročná s mamou, ktorá sa stala učiteľkou v tunajšej Bulharskej škole. Spomína, že keďže po slovensky nevedela, veľmi sa hanbila a radšej pred spolužiakmi mlčala. Možno preto sa jej vtedy viac zapáčilo písanie.

Mnohí poľnohospodári ju doteraz poznajú skôr pod menom Lora Nedelčeva. Tak sa podpisovala na stránkach vtedajšieho denníka Roľnícke noviny.

Lori, nech si ešte dlho vedľa nás a aj to tvoje chatrné zdravie nech ešte dlho vydrží.

Autor článku: Jana Janků – kamarátka a dlhoročná kolegyňa
Zdroj obrázku: autori foto: Maňo Štrauch a Milan Debnár - Jubilantka Lora Dobrucká

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
15. marec 2019 14:09

Blahoželám, pani Lora a prajem ešte veľa, veľa zdravia.

Paulina, Bulgaria
Paulina, Bulgaria
31. marec 2019 11:21

Прекрасната Лора, да е жива и здрава. Чакам я вече да се видим в България!