Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Jubilantka Lora Dobrucká

chat_bubbleKomentáre: 2 visibilityZobrazenia: 174
UniCredit Bank 2018

Dnes sa dožila 80-tky novinárka Lora Dobrucká. Čo je na Lore osobité je, že stále pracuje. A nie hocikde a nie na hocijakom poste. Je redaktorkou ekonomického týždenníka Trend a edituje všetky odborné prílohy.

Nesporne ťažká a zodpovedná práca. Navyše, musí spolupracovať s kolegami, ktorí sú od nej aj o tri generácie mladší. Ona to zvláda s pokojom, aj keď pre mnohých termíny odovzdávania rukopisov sú niečo dosť vágne…  

A možno práve to, že je stále medzi mladými, ju udržiava mladou. Počas svojej kariéry pracovala len v dvoch redakciách – Roľníckych novinách a Trende. Aj to hovorí veľa o jej charaktere a najmä obľúbenosti. A možno nie všetci vedia, že Lora už celé roky stojí aj ako šéfredaktorka za ročenkou Top Agro. Číta a edituje všetky rukopisy, zodpovedá za fotky, inzerciu, spolupracuje s grafikom…  Veru, bez nej by tá ročenka ťažko vychádzala.

Ako prezrádza meno, Lora je pôvodom Bulharka. Do Bratislavy prišla ako 17-ročná s mamou, ktorá sa stala učiteľkou v tunajšej Bulharskej škole. Spomína, že keďže po slovensky nevedela, veľmi sa hanbila a radšej pred spolužiakmi mlčala. Možno preto sa jej vtedy viac zapáčilo písanie.

Mnohí poľnohospodári ju doteraz poznajú skôr pod menom Lora Nedelčeva. Tak sa podpisovala na stránkach vtedajšieho denníka Roľnícke noviny.

Lori, nech si ešte dlho vedľa nás a aj to tvoje chatrné zdravie nech ešte dlho vydrží.

Autor článku: Jana Janků – kamarátka a dlhoročná kolegyňa
Zdroj obrázku: autori foto: Maňo Štrauch a Milan Debnár – Jubilantka Lora Dobrucká

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1305 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. Anna
  15. marca 2019

  Blahoželám, pani Lora a prajem ešte veľa, veľa zdravia.

  Odpovedať
 2. Paulina, Bulgaria
  31. marca 2019

  Прекрасната Лора, да е жива и здрава. Чакам я вече да се видим в България!

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.