Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Rastlinná výroba Z ekonomiky

Cukrová repa: Platby je potrebné nasmerovať na produkciu

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 3406

Pri pestovaní cukrovej repy je podľa Ministerstva pôdohospodárstva (MP) SR potrebné prerozdeliť dostupné finančné prostriedky efektívne a „nasmerovať ich na produkciu ako takú“. „Rozpočet rezortu je v dôsledku krízy oproti minulosti nižší,“ informoval agrorezort na svojej internetovej stránke po včerajšom stretnutí ministra pôdohospodárstva SR Vladimíra Chovana so zástupcami petičného výboru súčasných a bývalých pestovateľov cukrovej repy. Petičný výbor totiž ministrovi predložil petíciu za zachovanie osobitnej platby na cukor.

Šéf agrorezortu sa na rokovaní s petičným výborom dohodol na tom, že rozhodnutie o zachovaní osobitnej platby na cukor ešte zváži a po preverení finančných možností kapitoly rezortu zaujme konkrétne stanovisko.

Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon 11. februára 2010 vyhlásil, že minister pôdohospodárstva Chovan robí nesociálne a nesolidárne kroky voči poľnohospodárom tým, že chce zrušiť kompenzácie, ktoré pestovateľom cukrovej repy prideľuje EÚ. Pôvod tejto snahy však vidí Simon už v krokoch bývalého šéfa agrorezortu Miroslava Jureňu.

Rozhodnutie zrušiť platby za plodiny na ornej pôde považuje Simon tiež za definitívne znevýhodnenie intenzívnych výrobných oblastí. Vyzval vtedy ministra Chovana, aby dôkladne prehodnotil svoje rozhodnutia a neprijal také, ktoré sa už v budúcnosti nebudú dať napraviť.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo - Na dňoch poľa cukrovej repy nechýbajú ani stredoškoláci.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.