Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Ceny kŕmnych zmesí zvýšia náklady na produkciu jatočných ošípaných o 15 %

Ceny kŕmnych zmesí zvýšia náklady na produkciu jatočných ošípaných o 15 %
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ceny kŕmnych zmesí zvýšia náklady na produkciu jatočných ošípaných. Uviedla to pre TASR Karin Zvalová, výkonná riaditeľka Slovenskej asociácie chovateľov ošípaných (SACHO).

Nárast cien obilia a sóje sa podľa nej premietol do 25-percentného zvýšenia cien kŕmnych zmesí pre ošípané.

“Na porovnanie uvádzame vývoj cien kŕmnych zmesí za posledných sedem mesiacov. V auguste 2020 bolo kŕmne obilie za cenu 130 eur/tonu (t) a sója 360 eur/t. V marci 2021 kŕmne obilie už stálo 170 eur/t a sója 460 eur/ t,” priblížila Zvalová.

“Uvedené zvýšenie cien kŕmnych zmesí sa premietne zvýšením nákladov na produkciu jatočných ošípaných o 15 %,” uviedol člen predstavenstva SACHO František Valášek.

Hlavnými prioritami SACHO je podľa Zvalovej prispievať k zvýšeniu potravinovej sebestačnosti v bravčovom mäse v SR, ako aj podieľať sa na rozvoji, ochrane a osvete chovu ošípaných. Asociácia bola založená v máji 2020 a združuje členov s ročnou produkciou 70 % bravčového mäsa na Slovensku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1522 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments