Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Celoslovenské dni poľa ponúkajú ukážky najnovšej poľnohospodárskej techniky

Celoslovenské dni poľa ponúkajú ukážky najnovšej poľnohospodárskej techniky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Predvádzanie najnovšej poľnohospodárskej techniky, odrodové políčka aj bohatý odborný program sú súčasťou 13. ročníka výstavy Celoslovenské dni poľa, ktorá sa začala v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky. Na pozemkoch spoločnosti ZAD Dvory nad Žitavou je počas dvoch dní pripravených 660 odrodových políčok a 310 parciel s variantami ochrany a výživy rastlín od 55 spoločností, informovali organizátori.

V rámci výstavy je v spolupráci s chovateľskými zväzmi na Slovensku vytvorený priestor na prezentáciu hospodárskych zvierat. Pripravená je súťaž v orbe konským záprahom a ukážky prác historickej techniky.

Odbornému programu bude v tomto roku dominovať seminár na tému Presné poľnohospodárstvo – technológie reálne uplatnené v praxi na Slovensku. Zameraný bude na variabilné aplikácie. Celkovo 20 spoločností reálne odprezentuje techniku a technológie z oblasti leteckého snímania porastov, tzv. dronovej aplikácie, softvérových produktov na spracovanie georeferencovaných informačných zdrojov, tvorbu aplikačných máp, ako aj strojov a zariadení pre variabilné aplikácie online a offline metódami.

Celoslovenské dni poľa sa konajú 4. a 5. júna 2024 v Dvoroch nad Žitavou.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments