Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Výstavu Zem živiteľka navštívilo najviac ľudí za 14 rokov

Výstavu Zem živiteľka navštívilo najviac ľudí za 14 rokov
insert_photo3 x facebook Zeme zivitelka

Tohtoročný 45. ročník medzinárodnej výstavy Zem živiteľka prilákal takmer 116.000 ľudí, najviac za posledných 14 rokov. Populárna výstava začala na Výstavisku v Českých Budejoviciach vo štvrtok 23. augusta a skončila v utorok 28. augusta.

Vlani na výstavu prišlo 109 278 ľudí. Tento rok stúpol aj počet vystavovateľov z vlaňajších 547 na 569. Vedenie Výstavisko má kladnú spätnú väzbu od vystavovateľov, ktorí ocenili zvýšený záujem návštevníkov.

Zem živiteľka pripomenula 100 rokov českého poľnohospodárstva, priblížila aj technológie chytrého poľnohospodárstva, ako robotické kravíny. Predstavili sa vystavovatelia z viac ako 20 krajín. U návštevníkov podľa Severina prevážil záujem o súčasnú aj historickú techniku.

„Záujem bol aj o techniku ​​60., 70. a 80. rokov, kedy si dedovia dobre pamätali, ako na tých strojoch pracovali a vnúčatám ju ukazovali. Okolo týchto strojov sa tvorili veľmi zaujímavé skupinky,“ povedal Severin.

Plno bolo v pavilóne Z, v expozícii firmy Zetor Tractors, ktorá priviezla vylepšený traktor Zetor Crystal s maximálnym výkonom 171 koní. Firma tu ukázala všetky modelové rady traktorov.

Výstava propaguje aj české potraviny.

„Ale pretože Zem živiteľka je obrovský podnik, kedy nás každý deň navštívi v priemere 20.000 návštevníkov – to je ako nakŕmiť a napojiť jedno okresné mesto. Firiem, ktoré sa okolo toho točí, je veľa. Sťahujú sa sem cateringové spoločnosti z celej Českej republiky a nie vždy je to jednoduché ustrážiť. Avšak na dôležitých bodoch je podpora českých potravín jasná, „povedal Severin.

Jednou z noviniek 45. ročníka bolo, že pribudla voľná výstavná plocha na mieste štyroch nedávno zbúraných pavilónov F1 až F4 a niektorých pavilónov E. Výstavná plocha sa zväčšila o 7000 metrov štvorcových a priestor tak dostali aj stroje, ktoré by sa inak do areálu nevošli.

„Výstavisko sa nám uvoľnilo, pretože je to voľná plocha, ktorá bola v minulosti zastavaná, ale nevyužívaná,“ ​​povedal Severin.

Po Zemi živiteľke začne Výstavisko projektovať nový pavilón a chystá sa opravovať Pivovarnícke záhrady a verejné plochy.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: 3 x facebook Zeme zivitelka

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments