Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Vyplácanie platieb VDJ je v plnom prúde

Vyplácanie platieb VDJ je v plnom prúde
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v týchto dňoch realizuje vyplácanie podpôr na tzv. veľké dobytčie jednotky. Oproti minulému roku sa podpory začínajú vyplácať vo viac ako mesačnom predstihu.

Tajomník odboru komunikácie s médiami ministerstva pôdohospodárstva Juraj Kadáš ďalej uviedol, že Pôdohospodárska platobná agentúra začala so schvaľovaním platieb a s vydávaním rozhodnutí o podporách na VDJ 24. júna 2011. V roku 2010 začala PPA podľa neho so schvaľovaním platieb a s vydávaním rozhodnutí o podporách na VDJ 5. augusta.

“PPA zatiaľ schválila a vydala 3203 rozhodnutí o platbe. Suma, ktorá je na tieto platby určená, predstavuje 48,07 milióna eur. Počet nevydaných rozhodnutí o platbe, teda počet neschválených platieb, dosiahol 27 v sume 186.450 eur,” spresnil.

K dnešnému dňu bolo na účty farmárov zaslaných 2088 platieb v celkovej sume 43,02 milióna eur.

Zdôraznil, že vydané rozhodnutia sa od 27.júna 2011 distribuujú prostredníctvom regionálnych pracovísk PPA jednotlivým žiadateľom. Žiadatelia si preberajú rozhodnutia osobne na jednotlivých regionálnych pracoviskách PPA v mieste podania svojej žiadosti, časti žiadateľov budú rozhodnutia zaslané poštou.

“Ak žiadateľ súhlasí s výrokom rozhodnutia, čiže s výškou schválenej platby, môže sa vzdať práva na odvolanie, čím rozhodnutie nadobudne právoplatnosť a PPA môže pristúpiť k realizácii platby, zahrnutej v rozhodnutí,” dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments