Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Vlčan zostáva ministrom. Mičovský hlasoval za jeho odvolanie

Vlčan zostáva ministrom. Mičovský hlasoval za jeho odvolanie
insert_photoTASR - Na snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) počas hlasovania o odvolaní ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana (nominant OĽaNO) na 66. schôdzi NRSR v Bratislave 30. júna 2022.

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) ostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok odmietli návrh na jeho odvolanie. Za jeho odvolanie hlasovalo len 42 poslancov zo 122 prítomných, 75 boli proti, piati sa zdržali.

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer-SD. Dôvodom na vyslovenie nedôvery ministrovi je podľa predloženého návrhu pasivita ministra pri presune štátnych lesných pozemkov v chránených územiach do správy Štátnej ochrany prírody SR, netransparentné nakladanie s financiami pri dotáciách na opatrenia súvisiace s africkým morom ošípaných a nízka pomoc slovenským prvovýrobcom potravín.

Vláda SR návrh na odvolanie Vlčana odmietla. V pléne NR SR sa ho zastali premiér Eduard Heger (OĽANO), ale aj predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Sme rodina). V diskusii vystúpili okrem navrhovateľa Richarda Takáča (Smer-SD) aj Ladislav Kamenický (Smer-SD) a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský (nezaradený).

Mičovský hovoril o zlom renomé Vlčana v bankovom sektore, na ktoré ho údajne upozornili bankoví úradníci. Vlčan zastával počas pôsobenia Mičovského na ministerstve post štátneho tajomníka. Obvinenia Mičovského odmietol a označil ich za hoaxy.

Ján Mičovský hlasoval spolu s opozíciou za odvolanie Samuela Vlčana. Piati poslanci, ktorí sa zdržali sú Ján Benčík (SaS), Róbert Halák (OĽaNO), Miroslav Kollár (SPOLU), Juraj Šeliga (Za ľudí) a Tomáš Valášek (PS).

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) počas hlasovania o odvolaní ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana (nominant OĽaNO) na 66. schôdzi NRSR v Bratislave 30. júna 2022.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments