Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Rešpektovaný profesor končí vo funkcii

Vieme prví: Rešpektovaný profesor končí vo funkcii
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Jozef Bíreš v pozícii ministra pôdohospodárstva

Jozef Bíreš končí v pozícii ústredného riaditeľa Štátnej veterinárnej potravinovej správy SR. Informáciu má portál poľnoinfo.sk potvrdenú z viacerých zdrojov. Dlhoročný riaditeľ veteriny mal skončiť po stredajšom rozhovore s agroministrom Richardom Takáčom. Koniec vo funkcii nám následne potvrdil aj Jozef Bíreš.

„Určite chcem poďakovať všetkým, lebo práca v organizáciách ako je Štátna veterinárna a potravinová správa je vysokonáročná, zodpovedná a vyžaduje kvalifikovaných odborníkov. Som im vďačný za ich prácu. Verím, že organizáciu nechávam v takej kondícii, že môže ďalej napredovať,“ hovorí Jozef Bíreš pre poľnoinfo.sk.

Minister sa mal so šéfom ŠVPS stretnúť v stredu popoludní, kedy mu oznámil, že s jeho prácou ďalej nepočíta. Presný dátum odchodu Jozefa Bíreša z funkcie má byť dohodnutý dodatočne.

O možnom odchode profesora Bíreša sa hovorí už niekoľko mesiacov. Richard Takáč vo svojich vystúpeniach pravidelne kritizuje predchádzajúcu úradnícku vládu, v ktorej pozíciu ministra pôdohospodárstva zastával práve Jozef Bíreš. Ministrom pôdohospodárstva bol vlani od 15. mája do 25. októbra a vo funkcii ho striedal práve aktuálny minister.

Odbornej, ale aj laickej verejnosti je Jozef Bíreš známy ako dlhoročný šéf Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. Na pozíciu ústredného riaditeľa nastúpil v roku 2003 a okrem obdobia rokov 2007 až 2010 ju viedol doteraz. Za jeho vedenia Slovensko nezažilo vážnejší potravinový škandál.

Podľa informácií portálu poľnoinfo.sk môžu byť dôvodom odchodu profesora Bíreša aj chystané organizačné zmeny v Štátnej veterinárnej a potravinovej správe. Hovorí sa o rozdelení inštitúcie na dve organizácie.

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky je orgánom štátnej správy v zmysle zákona Národnej rady SR o veterinárnej starostlivosti a na úseku potravinového dozoru v zmysle zákona NR SR o potravinách.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Jozef Bíreš v pozícii ministra pôdohospodárstva

4.7 3 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
7 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
29. marec 2024 7:19

Prečo ste vymazali / odstránili môj komentár ? Lebo bol / je pravdivý ⁉️

ľp
ľp
29. marec 2024 7:51

Lebo sa to už nedá čítať!

Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
29. marec 2024 6:55

“Za jeho vedenia Slovensko nezažilo vážnejší potravinový škandál.”⁉️ Zažilo .A prežilo . Zmatečná ho ratovala obkecávaním veľkej a vážnej potravinovej kauzy s konzumáciou zhnitého / hnijúceho masa zo zabitých vyradených kráv z Poľska . Maso z poľského bitúnku / porážky sa objavilo aj v Česku, Nemecku …. Na Slovensku to… Celý komentár »

kalman
kalman
1. apríl 2024 19:00

Pri týchto terajších hrobároch slovenského poľnohospodárstva tu zachvíľu skončí každý. Mimochodom namiesto rozhodnutí a dotácií, nám chodia pozvánky, že máme kontroly – no super, žiarime šťastím – akurát neviem čo chcú skontrolovať spred minulého roka. Takýto kreténizmus nie je nikde vo svete asi a nie v členskej krajine EU. A… Celý komentár »

Fero
Fero
28. marec 2024 18:32

Konečne skončí starec všetkých tvári, za každého režimu bol vo funkcii vďaka jeho slizkosti, falošnosti a dvojtvarnosti. Nikdy neurobil to, čo sľúbil….. Že ho poznáme veľmi dobre ❗ Mal už 68 rokov a podmienka v štátnej službe je vek max. do 68 rokov inak by sa aj cez tohto ministra… Celý komentár »

Mária
Mária
29. marec 2024 7:38
Odpoveď na  Fero

Presne tak. Jeden hnusný odporný, slizký had, ktorý nikdy nič nevyrieši.

Stefan
Stefan
3. apríl 2024 5:16
Odpoveď na  Mária

Presne ste vystihli charakter končiacej vo funkcii prezidenta čaputovú a potencionálneho pokračovateľa Korčoka 👍