Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova

Parlament schválil štátny rozpočet! Na výplatu priamych platieb to už nebude mať vplyv

Parlament schválil štátny rozpočet! Na výplatu priamych platieb to už nebude mať vplyv
insert_photoTASR - Na snímke zľava dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) a predseda SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie k rokovaniu o rozpočte 20. decembra 2022 v Bratislave.

Národná rada Slovenskej republika schválila štátny rozpočet. Podporilo ho 93 poslancov zo 136 prítomných poslancov. Slovensko nepôjde po 1. januári 2023 do rozpočtového provizória.

Ešte v polovici decembra agrorezort informoval, že Pôdohospodárska platobná agentúra z dôvodu neschválenia štátneho rozpočtu na rok 2023 musela pozastaviť vyplácanie všetkých platieb s výnimkou štátnej pomoci (kompenzácie za sucho a pomoc potravinárom v dôsledku energetickej krízy).

“Pozastavenie vyplácania akýchkoľvek platieb platobnou agentúrou je podľa MPRV technická záležitosť a bez ohľadu na ďalší osud štátneho rozpočtu na budúci rok bude systém platieb opäť spustený v januári 2023. Poľnohospodári sa preto o svoje finančné nároky nemusia obávať,” uviedol 13. decembra 2022 tlačový odbor MPRV SR.

Agrorezort vtedy upozornil, že rozhodnutie pozastaviť platby nie je v kompetencii rezortného ministra Samuela Vlčana a ani generálneho riaditeľa platobnej agentúry Jozefa Kissa.

Jozef Kiss v polovici decembra pre poľnoinfo.sk uviedol, že platobná agentúra vydáva rozhodnutia k priamym platbám aj po ukončení ich vyplácania 12. decembra 2022. Do uvedeného termínu mala PPA podľa vyjadrenia jej generálneho riaditeľa vyplatiť necelých 200 miliónov eur, čo je viac ako 50 percent z celkovej sumy priamych platieb.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Na snímke zľava dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) a predseda SaS Richard Sulík počas tlačovej konferencie k rokovaniu o rozpočte 20. decembra 2022 v Bratislave.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
22. december 2022 19:11

V roku 2021 sa prijal štátny rozpočet na rok 2022. V máji 2022 si žiadatelia o priame platby podali jednotnú žiadosť ktoré sa začínajú vyplácať od decembra daného roku a s ktorými počítal už rozpočet prijatý v roku 2021 .
Alebo to nefunguje takto ?

Fero
Fero
23. december 2022 11:40
Odpoveď na  Stefan

Vodu kážu a víno pijú. Nič nefunguje !
Na PPA fungujú akurát výsluhoví dôchodcovia za dva platy……
Ešte, aby poľnohospodári neplakali aj za dobytkárom-kožuchom a spol…….

Johnny
Johnny
27. december 2022 8:52
Odpoveď na  Stefan

nie nefunguje, rozpočtové pravidlá verejnej správy majú ďaleko viac pravidiel ako len jednu sumu. Navyše priame platby sú spolu/financované zo zdrojov EÚ, cez štátny rozpočet len pretekajú. Lenže štátny rozpočet to je štátna pokladnica. A aj tá ako účtovná jednotka ma isté pravidlá, ktoré musí dodržiavať. Zvlášť keď reálne hrozilo… Celý komentár »

Jano
Jano
27. december 2022 19:21

Za túto plagiátorskú vládu ( použil by som expresívnejší výraz ) nemôžu ani marťania, ani Indiáni, ani Číňania, ale iba kreténi, čo ju volili!!!