Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Oficiálny životopis: Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Oficiálny životopis: Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
insert_photoMPRV SR

Ing. Ján Mičovský, CSc., minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky je rodák zo Zvolena, ktorý značnú časť života prežil v Humennom, ktoré mu prirástlo k srdcu. Narodil sa v roku 1954, vyštudoval Strednú priemyselnú školu drevársku a následne Lesnícku fakultu Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene.

Doktorát získal na Lesníckej fakulte Vysokej školy zemědělskej v Brne. Pôsobil na Výskumnom ústave lesného hospodárstva.

Počas pracovnej kariéry pôsobil takmer 20 rokov vo Východoslovenských štátnych lesoch kde zastával pozície od ťažbového majstra až po riaditeľa závodu. Od roku 2002 pôsobil 8 rokov priamo na generálnom riaditeľstve štátneho podniku. Venoval sa aj obchodnej oblasti lesníctva a drevárstva v súkromnom sektore. Pôsobil na Magistráte mesta Košice v oblasti kultúry. V rokoch 2012 až 2016 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽANO. Od 21. marca 2020 je ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Ján Mičovský je aj protikorupčných aktivistom. Za svoje aktivity v boji proti korupcii získal v roku 2010 ocenenie „Biela vrana“, najrenomovanejšiu cenu za boj proti korupcii v krajine. Venuje sa aj publikačnej činnosti v oblasti lesníctva a ochrany prírody. Stojí za projektami ako Lesnícky deň stromu, Lesnícky skanzen, či Významné lesnícke miesta. Je autorom udeľovania Radu Ďurka Langsfelda a Ceny Jozefa Dekreta Matejovie, za boj s nespravodlivosťou.

Je ženatý a má dvoch synov.

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
DL
DL
30. marec 2020 11:36

Prajem veľa zdaru.

Milan
Milan
19. máj 2020 6:35

Bohaté skúsenosti a vzdelanie pre ministra pôdohospodárstva.