Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
MPRV SR Z domova

Oficiálny životopis: Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

blank

Ing. Ján Mičovský, CSc., minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky je rodák zo Zvolena, ktorý značnú časť života prežil v Humennom, ktoré mu prirástlo k srdcu. Narodil sa v roku 1954, vyštudoval Strednú priemyselnú školu drevársku a následne Lesnícku fakultu Vysokej školy lesníckej a drevárskej vo Zvolene.

Doktorát získal na Lesníckej fakulte Vysokej školy zemědělskej v Brne. Pôsobil na Výskumnom ústave lesného hospodárstva.

Počas pracovnej kariéry pôsobil takmer 20 rokov vo Východoslovenských štátnych lesoch kde zastával pozície od ťažbového majstra až po riaditeľa závodu. Od roku 2002 pôsobil 8 rokov priamo na generálnom riaditeľstve štátneho podniku. Venoval sa aj obchodnej oblasti lesníctva a drevárstva v súkromnom sektore. Pôsobil na Magistráte mesta Košice v oblasti kultúry. V rokoch 2012 až 2016 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie OĽANO. Od 21. marca 2020 je ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Ján Mičovský je aj protikorupčných aktivistom. Za svoje aktivity v boji proti korupcii získal v roku 2010 ocenenie „Biela vrana“, najrenomovanejšiu cenu za boj proti korupcii v krajine. Venuje sa aj publikačnej činnosti v oblasti lesníctva a ochrany prírody. Stojí za projektami ako Lesnícky deň stromu, Lesnícky skanzen, či Významné lesnícke miesta. Je autorom udeľovania Radu Ďurka Langsfelda a Ceny Jozefa Dekreta Matejovie, za boj s nespravodlivosťou.

Je ženatý a má dvoch synov.

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: MPRV SR

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1582 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

2 komentáre

 1. blank
  DL
  30. marca 2020

  Prajem veľa zdaru.

  Odpovedať
 2. blank
  Milan
  19. mája 2020

  Bohaté skúsenosti a vzdelanie pre ministra pôdohospodárstva.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.