Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Mičovský odchádza z klubu OĽANO, kritizuje rezort pôdohospodárstva

Mičovský odchádza z klubu OĽANO, kritizuje rezort pôdohospodárstva
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Poslanec Národnej rady (NR) SR a exminister pôdohospodárstva Ján Mičovský odchádza z klubu hnutia OĽANO. Kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, tvrdí, že sa snažil kolegov v klube na to upozorniť. V parlamente bude pôsobiť ako nezávislý poslanec.

“Je to nesúhlas s tým, ako sa protikorupčná rétorika, ktorej som obetoval kus života, teraz v rezorte pôdohospodárstva zvrtla do obhajoby zlých vecí, ktoré som vždy kritizoval, a ľudia, ktorí bojujú za lepšiu krajinu, sú za to trestaní,” priblížil pre TASR svoje rozhodnutie Mičovský.

Poslanec sa podľa svojich slov snažil poslancov v klube OĽANO upozorniť na “zlé dianie” v rezorte pôdohospodárstva.

“Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte,” dodal.

Mičovský neplánuje ísť do iného poslaneckého klubu a vylučuje spoluprácu s inou politickou stranou.

“Budem podporovať všetky potrebné zákony tak, ako mi bude kázať svedomie a zodpovednosť za túto prácu,” skonštatoval.

Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan. Na Mičovského odchod z klubu OĽANO upozornil Denník N.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Radovan
Neregistrovaný
Radovan
11. január 2022 17:27

Toto sú dosť závažné tvrdenia, nemal by ich niekto prešetriť? (napr. OČTK?) Nemyslím si, že by si dovolil bývalý minister bez odôvodneného podozrenia, niečo takéto pustiť do médií…
ako sa hovorí, vždy je na niečom aspoň trocha pravdy, tak jej ak je to pravda treba pomôcť von…

Johnny
Neregistrovaný
Johnny
13. január 2022 7:28
Odpoveď na  Radovan

ten exminister, ktorý vedel rozprávať len o ovečkách a remízkach? ten exminister, ktorý najprv chcel ponechať Kožucha vo funkcii GR aby ho na veľký tlak verejnosti nahradil Galandovou ktorej najprv údajne veril ako jedinej čistej na PPA aby ju následne odvolal s tvrdením že je pravá ruka Kožucha a spolu… Celý komentár »

Palkovic
Neregistrovaný
Palkovic
19. január 2022 13:50
Odpoveď na  Johnny

k tomuto sa neviem veľmi vyjadriť, ale tak kým spoznal svoj rezort to nejakú dobu trvalo a nemohol iba tak dať na nejaké chodbové reči, ale to čo sa objavuje okolo ministra Vlčana a jeho rezortu je fakt znepokojivé a prikláňam sa skôr k názoru Radovana! Ak je pravda, čo… Celý komentár »

Johnny
Neregistrovaný
Johnny
20. január 2022 14:40
Odpoveď na  Palkovic

tí ľudia z PPA nikdy neodišli. To že nefigurovali v nejakých “oficiálnych zoznamoch zamestnancov či už pre materské, dlhodobé PN či čokoľvek iné, neznamená že odišli. To skôr ja Mičovského padali na PPA nominácie ľuďmi, čo sú síce možno úspešní farmári/gazdovia ale zákonom a administratívnym postupom vôbec nerozumeli. Nehovorím že… Celý komentár »