Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Postup strategického plánu do finále zablokovali zamestnávatelia

Postup strategického plánu do finále zablokovali zamestnávatelia
insert_photoTASR

Situácia so strategickým plánom, ktorý určí podobu poľnohospodárstva v rokoch 2023 – 2027 sa na Slovensku komplikuje. Základný a najdôležitejší dokument dnes (10. januára 2022) nebol zaradený na rokovanie Hospodárskej a sociálnej rady Slovenskej republiky z dôvodu nesúhlasu dvoch sociálnych partnerov. Dochádza tak k zvratu, ktorý pravdepodobne neočakával predkladateľ – ministerstvo pôdohospodárstva.

„Návrh Strategického plánu SPP 2023-2027 bol predložený do bodu Rôzne dnešného rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR, avšak dvaja členovia hlasovali proti jeho zaradeniu do programu a preto ani nebol prerokovaný,“ informuje portál poľnoinfo.sk tlačový odbor ministerstva pôdohospodárstva.

Podľa našich informácií, bola proti zaradeniu strategického plánu do rokovania tripartity Republiková únia zamestnávateľov a Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení. Súčasťou AZZZ je aj Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Sociálni partneri predkladateľovi dnes vyčítali, že predtým, ako dokument prešiel celým medzirezortným pripomienkovým konaním, už mal byť prerokovaný tripartitou.

Na pripomienkovanie strategického plánu pritom agrorezort vyčlenil len päť pracovných dní. Termín uplynie až v utorok 11. januára 2022. To znamená, že ministerstvo predložilo sociálnym partnerom dokument, ktorý nezohľadňoval pripomienky tých, ktorých sa v období 2023 – 2027 dotýka.

„Vzhľadom na dôležitosť materiálu a jeho nutnosť zaslania do Európskej komisie v čo najskoršom termíne, sa členovia Hospodárskej a sociálnej rady SR následne dohodli na mimoriadnom zvolaní zasadnutia k prerokovaniu návrhu Strategického plánu SPP 2023-2027 po ukončení medzirezortného pripomienkového konania,“ informuje MPRV SR.

Netradične zvolenú postupnosť schvaľovania 695 stranového dokumentu, ktorý rozdeľuje v päťročnom období 4,26 miliardy eur z európskych aj štátnych zdrojov, nečakane zablokovali zamestnávatelia. To môže priniesť v kľúčových dňoch pre finalizáciu dokumentu ešte zaujímavé situácie. Termín na dodanie strategického plánu do Bruselu bol 31.12.2021.

Podporte tvorbu kvalitného obsahu na Poľnoinfo.sk v roku 2022

Podporte tvorbu kvalitného obsahu.

120 eur – Tvorbu obsahu podporíte sumou 33 centov na deň
Detaily platby
 
 
 
 
 
Celkom  

 

Daňový doklad vám zašleme poštou okamžite po administrácii platby. Exkluzívny newsletter vám budeme zasielať na mail, ktorý ste uviedli v platobných údajoch.

Powered by Stripe Stripe PCI Stripe PSD2 EÚ Stripe AICPA SOC Stripe E-Money EÚ

Platba kartou je zabezpečená službou Stripe, ktorá používa to najmodernejšie zabezpečenie a spĺňa všetky náležitosti finančnej inštitúcie fungujúcej v Európskej únii: vlastní EÚ licenciu E-Money License, má certifikát PCI DSS Level 1 a spĺňa požiadavky PSD2 and Strong Customer Authentication (SCA), SSAE18/SOC 1 typ 1 a typ 2, a SSAE18/SOC 2 typ 1 a typ 2.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments