Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

O NAJKRAJŠÍ DOŽÍNKOVÝ VENIEC

Už druhý raz sa mohli do 10.mája 2008 žiaci stredných odborných škôl so zameraním na poľnohospodárstvo a záhradníctvo prihlásiť do súťaže SPPK „O najkrajší dožinkový veniec“. Podmienky boli zverejnené na jar t.r. a rovnako ako vlani prihlásili sa tri stredné školy: ZSŠ poľnohospodárska v Pruskom, ZSŠ poľnohospodárska v Želovciach a ZSŠ záhradnícka a poľnohospodárska v Kravanoch nad Dunajom.

Pekné dožinkové venčeky, ktoré pripravovali trpezlivé ruky žiakov a ich majstrov už niekoľko týždňov pred žatvou i počas prázdnin, sa teraz opatrne zvážajú do miesta hlavného diania Dožinkových slávností – Agrokomplexu v Nitre (21.8.-25.8. 2008). Vyhodnotenie 2. ročníka súťaže, ktorá veríme, že sa stane peknou tradíciou Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, sa uskutoční v sobotu 23.8. o 10.00 hod. v stánku SPPK (Hala F, stánok č.3). Predseda SPPK, Ing. Milan Semančík, zablahoželá pozvaným tvorcom vencov zo škôl a odovzdá im pripravené ceny – okrem upomienkových predmetov i finančnú odmenu: za 1.miesto 5.000 Sk, za 2.miesto 3.000 Sk a za 3.miesto 2.000 Sk.

Najkrajšie dožinkové vence budú počas výstavy Agrokomplex Nitra odovzdávané do rúk predstaviteľov štátnych inštitúcií Slovenskej republiky, našich vzácnych hostí. Počas Dožinkových slávností, ktoré na Agrokomplexe začínajú v sobotu o 11.00 hod. sa vencami odmenia ďalšie osobnosti nášho agrárneho sektora. Tešíme sa aj na Vašu účasť na stánku SPPK – Hala F (pri hlavnom vchode vľavo) a účastníkom súťaže držíme palce!

Autor článku: SPPK
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments